Blok proti islamizaci: „Lidskoprávní“ neziskovky kašlou na Den lidských práv

10. 12. 2016 21:58

Blok proti islamizaci si dnes na Škroupově náměstí v Praze připomenul nejen Den lidských práv, ale především první povolenou demonstraci z prosince 1988, kterou tehdy spoluorganizoval i Rudolf Battěk.

Blok proti islamizaci: „Lidskoprávní“ neziskovky kašlou na Den lidských práv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpečnou zemi. Pořádal Úsvit s Blokem proti islamizaci

„Když dnes znova slyšíme slova, která tehdy zazněla, uvědomuji si, že cenzura a potlačování práva na svobodné šíření vlastních názorů, jsou dnes možná ještě horší než v dobách před listopadem 1989. Lidská práva, za něž bojovali tehdejší disidenti, jsou dnes brutálně pošlapávána nejen českými vládnoucími elitami, ale ještě více jsou omezována nikým nevolenou bruselskou byrokracií,“ řekla Jana Borkovcová, předsedkyně BPI.

„To, co se dnes odehrává v masmédiích kolem osoby Tomáše Ortela, je dokonalou ukázkou mediální masáže. Důsledná cenzura tvorby kapely Ortel, jejichž písničky si nemůžete poslechnout na žádném českém rádiu, je důkazem, že fašistické a komunistické manýry se plně vrátily do našich veřejnoprávních medií a vládních politických stran a proto je třeba proti nim znovu bojovat,“ dodal Radek Nováček, místopředseda BPI.

Je s podivem, že dnes, na Den lidských práv, žádná lidskoprávní organizace neměla potřebu organizovat žádnou akci. Svět je zřejmě podle nich zcela dokonalý, nikde na světě nejsou potlačována lidská práva, základní právo, uvedené ve Všeobecné deklaraci lidských práv podepsané 10. prosince 1948, je právo na život. Zjevně právo na život nevinných obětí islámských teroristických útoků není hodno toho, aby jej kterákoliv hate-free, gender nebo multikultiorganizace měla potřebu byť jen připomenout.

Na závěr dnešní vzpomínky na demonstraci z roku 1988 zazněla slova, která tehdy pronesl Rudolf Battěk: Již nikdy nesmí být rozhodováno o nás bez nás.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…