Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Marná je ta vaše snaha

11.10.2021 10:02 | Komentář

Prohráli jsme. Dalo se to předpokládat. I když jsme, v koutku duše věřili, že se to nestane. Nikdo ze současných stran nás nepodpořil. Naopak se všichni snažili o to, aby nás co nejhlouběji potopili.

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Marná je ta vaše snaha
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Byla to ale ČSSD, kdo vždy v minulosti zachraňoval ostatní strany. Když bylo ODS "na huntě" ČSSD je vytáhla znovu do vlády. Tím, že s nimi uzavřela opoziční smlouvu.

Anketa

Kdo by podle vás měl po letošních volbách sestavovat vládu?

hlasovalo: 24023 lidí
V době absolutního krachu KDÚ-ČSL je ČSSD pozvala do koalice. A tím je, v podstatě, zachránila před rozpadem. ANO, ČSSD stvořilo ANO. A tím i Babiše. Za obrovskou chybu lze jednoznačně označit to, že jsme Babišovi nechali post ministra financí. Sobotka si neuvědomil, že kdo ovládá finance, ovládá všechno. To bylo je a bude. Věřili jsme ve slušnost. A nevěřili jsme, že to Babiš využije ve svůj prospěch. Nemůžeme zapírat, že i my jsme, ve vnitrostranickém referendu, hlasovali pro vstup do vlády. Nemohli jsme předpokládat, že se nechá náš předseda Babišem převálcovat. Slíbili jsme si, že nebudeme naši stranu - ČSSD - pomlouvat a hodnotit. Jenže někdy to nejde. Žabomyší války!? Kontroverzní kontroly v podnicích!? Ministryně a její "poradce" nepochopili mentalitu dnešních zaměstnanců. Komunisté se báli dělníků z ČKD, hutníků na Kladně a horníků na Ostravsku. Předchozí pravicové vlády zrušili továrny, zrušili hutě, zrušili doly. V současné době tedy už není nikdo, kdo by se postavil protilidovým a asociálním rozhodnutím vlády. A tím je to dané. Všichni pracovníci se dnes bojí o svá místa. Aby nebyli vyhozeni. A tak musí držet "hubu a krok". Ministryně a její "poradce" si neuvědomili, že když někdo naštve šéfa, odnesou to jeho podřízení zaměstnanci. A proti žebračenkám, kterým se říká mzdy, nikdo protestovat nebude. Nesmí! Za první republiky se jim říkalo stávkokazi. Dnes jsou to zahraniční dělníci. Protože prý je českých pracovníků nedostatek. Redaktor Přemysl Otakar Pechouš přinesl za okupace do pražské kulturní společnosti kousek látky, který jim anonymně kdosi zaslal do redakce. Bylo na něm napsáno: "Marná je ta vaše snaha. Milujeme svého vraha. Nad svobodou nezapláčem. Blaze nám pod karabáčem.

Miroslav Josef Bezecný, člen ČSSD
MUDr. Bohdan Babnec, CSc., člen ČSSD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Petr Fiala jmenován novým premiérem

20:44 Jiří Paroubek: Petr Fiala jmenován novým premiérem

V současné době má Česko dva premiéry. Toho dosavadního, dosluhujícího Andreje Babiše s vládou a nov…