Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Nechte v klidu stonat pana prezidenta

24.10.2021 7:35 | Komentář

Jsme svědky názorové bouře kolem zdravotního stavu pana prezidenta. Začalo to nesprávným závěrem některých nekompetentních lékařů a politiků.

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Nechte v klidu stonat pana prezidenta
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Lékařka dobře sice popsala klinický obraz nemoci u pana prezidenta, ale závěr o jeho pracovních schopnostech byl velice nesprávný. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45699 lidí
Někteří lékaři a politici spíše hodnotí jeho svéprávnost či nesvéprávnost. Podle toho, co jsme viděli v televizi můžeme hodnotit, že jde o subicterický nebo icterický stav nemocného. V tomto stadiu jaterního onemocnění i sebemenší fyzická či psychická námaha vede k vyčerpání. Proto v tomto případě vůbec nelze mluvit  o svéprávnosti či nesvéprávnosti pacienta. Posuzuje se pouze jeho momentální práceschopnost při výkonu jeho povolání. Vzhledem k výše uvedenému by se někteří lékaři i politici měli omluvit jak panu prezidentovi, tak i veřejnosti. Posudek o práceschopnosti pana prezidenta by měli posuzovat hepatolog, neurolog a chirurg. Kteří by doporučili konzervativní nebo operativní léčbu. Například posouzení možnosti transplantace jater. Návrh na složení této posudkové komise - konsilia by měl určit vždy ministr zdravotnictví. Ale proto, že máme ministra zdravotnictví nelékaře, dochází k těmto zmatkům. Nebudeme mluvit ani o tom, jaké zmatky dělají pracovníci kanceláře pana prezidenta. Zjevně jim jde především jen o udržení jejich lukrativních funkcí. Proč pan ministr zdravotnictví dodnes nejmenoval odborné konsilium, které by posoudilo krátkodobou či dlouhodobou práceschopnost pana prezidenta?  Není to chyba v systému? Otázkou zůstává, kdo tento chaos do systému vnesl. Že v čele tak důležitých rezortů nejsou odborníci - profesionálové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Sluníčkáři, pojďme diskutovat

19:48 Petr Hampl: Sluníčkáři, pojďme diskutovat

Denní glosa Petra Hampla - z poznámky na Prvních zprávách