Bohdan Babinec: Varování před dalším lockdownem

12.05.2021 7:34 | Komentář

Otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi a ministru zdravotnictví Petru Arenbergerovi

Bohdan Babinec: Varování před dalším lockdownem
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Vážený pane premiére,
vážený pane ministře zdravotnictví,

již poněkolikáté vás upozorňujeme na skutečnost, že v boji s coronavirem je nutné, aby se dodržovaly tři zásady pro zamezení rozšiřování vzdušnokapénkové infekce. Téměř před rokem jsme upozorňovali na tyto tři základní zásady:

  1. ochraňuj sebe
  2. dezinfikuj okolní prostředí a předměty v něm
  3. Každý, kdo přijíždí do naší republiky, se musí podrobit karanténě s negativním výstupním testem

První zásada se v naší republice v podstatě dodržuje. Ale druhá zásada je bohužel téměř opomíjena. Nepozorujeme, že by byly instalovány virucidní ozařovací přístroje ve veřejných i pracovních prostorách - školách, hotelích, restauracích, jídelnách, prodejnách, fitcentrech, na nádražích, v prostředcích MHD, v obytných domech atd. Neviděli jsme, že by v prostředcích hromadné dopravy, na konečných zastávkách tramvají a autobusů apod. byla prováděna desinfekce jejich vnitřních prostor ozařování, rozprašováním desinfekce, horkou párou nebo horkým vzduchem. Je samozřejmostí, že tuto práci by měly provádět profesionální firmy k tomu určené. Kdyby se tato druhá zásada striktně dodržovala, nemusela by být prováděna zbytečná opatření - uzavírání škol, maloobchodů, restaurací, hotelů, divadel, biografů, kadeřnictví apod. Domníváme se, že dodržováním těchto pravidel by byla vzdušnokapénková infekce již dávno zlikvidována. Očkování a testování je jenom doplňujícím faktorem a je součástí komplexních opatření.

Anketa

Chcete, aby vás hospodský či restauratér obsloužil bez testu na covid?

77%
14%
hlasovalo: 11871 lidí

Současná vládní koncepce očkování proti coronaviru postrádá nejen logiku, ale i profesionalitu. A to především proto, že se do této problematiky vměšují lidé, kteří problematice zdravotnictví naprosto nerozumí - především premiér ČR. Proto se ptáme: pane premiére, proč porušujete zákon o péči o zdraví lidu, kde je jasně uvedeno, že očkování mají v popisu práce praktičtí lékaři, praktičtí dětští a dorostoví lékaři, ambulantní specialisté, závodní lékaři, lékaři poliklinik a nemocnic. Proč, pane premiére, plýtváte veřejnými penězi na velkokapacitní očkovací centra, registrační centra a pod. Ještě jednou Vám připomínáme, že každý občan tohoto státu je evidován u praktických lékařů a pojišťoven. Proč zbytečně vyhazujete veřejné peníze na IT programy. Jak již jsme vás dříve upozorňovali - každý lockdown má jen krátkodobý efekt, kterým se plně nelikviduje vzdušnokapénková infekce. Obáváme se, že na podzim budeme mít další lockdown. To bude pro obyvatele České republiky jen další jak psychická, tak i ekonomická zátěž. Není nám zcela jasné, proč se neustále bráníte dodržování zásad v boji se vzdušnokapénkovou infekcí, které jsou známé i studentu čtvrtého ročníku medicíny.

Pane ministře zdravotnictví, plňte si své povinnosti. Jste odborník. A tak nepodléhejte laickým radám.

Na závěr ale musíme přiznat, že tzv. "rady" opozice nic neřeší, a jsou pouze plané fráze. Bez konkrátních profesionálních námětů. A přináší pouze chaos a rozruch. To jsme v podstatě zažili minulý rok, kdy opozice svým nelogickým tlakem na vládu, zavinila novou vlnu pandemie.

S pozdravem

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.
Miroslav Josef Bezecný, redaktor a publicista

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Ochota Kongresu podporovat Ukrajinu klesá

21:37 Jan Urbach: Ochota Kongresu podporovat Ukrajinu klesá

Jak v sobotu uvedl americký deník The Wall Street Journal (WSJ), dosavadní široká podpora amerického…