Bořivoj Minář: Japonsko jako světová špička skýtá obrovskou příležitost i pro české firmy

14.06.2017 18:36 | Zprávy
autor: PV

Podnikatelé odletí pod hlavičkou Hospodářské komory do Japonska. V hledáčku budou také věda, výzkum a hi-tech technologie.

Bořivoj Minář: Japonsko jako světová špička skýtá obrovskou příležitost i pro české firmy
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Tři desítky podnikatelů odletí pondělí 26. června na pětidenní podnikatelskou misi do Japonska pořádané Hospodářskou komorou ČR. Delegace složená ze zástupců vědecko-výzkumných center zaměřujících se například na léčbu kardiovaskulárních a neurologických onemocnění, firem zabývajících se digitalizací procesů ve výrobě, zástupců českých univerzit a meziuniverzitního vědeckého centra, ale i firem působících v oblasti leteckého a obranného průmyslu, doprovodí premiéra Bohuslava Sobotku a ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka na jejich pracovních cestách po Zemi vycházejícího slunce.

Podnikatelé se během mise setkají se špičkovými japonskými firmami a budou jednat o nových kontraktech a investicích. Hospodářská komora hodlá do České republiky přivést japonské investory a především propojit vědu a výzkum s byznysem. Japonsko je technologickou velmocí a hi-tech vzorem pro celý svět, proto technologický výzkum bude jedním z ústředních bodů cesty a možné spolupráce mezi oběma zeměmi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Zveřejněné státní tajemství, aneb král je nahý

18:24 Jiří Halík: Zveřejněné státní tajemství, aneb král je nahý

Agentura Reuters nám sděluje, že nám Ukrajinci tají, jak na tom jsou. Rusové po celou zimu ničí ukra…