Milí přátelé, vážení rozhlasoví posluchači, kdysi se o totalitních režimech říkalo, že jsou policejní státy. Mnozí na ony časy vzpomínají se slzou v oku s tím, že tehdy nebylo tolik zločinů. Možná, že jde trochu optický klam. Do „černé kroniky“ pronikl jen zlomek toho, co se u nás dělo.
Dnes jsme obklopeni mediálními i skutečnými kauzami a často se domníváme, že situaci by mohla napravit pevná ruka, nejlépe ta policejní. Periodicky se opakují nářky nad tím, jak málo policistů máme, a je nám slibováno, že situace se zlepší, neboť dostanou víc peněz a bude jich víc.
Škoda, že málokterého novináře napadne podívat se do okolních zemí. V přepočtu na obyvatele jsme totiž pátou „nejpolicejnější“ zemí Evropy. Před námi je jen Kypr, Malta, Španělsko a Portugalsko. To znamená, že 80 % zemí má nižší počet policistů na obyvatele než my.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…