Dušan Navrátil: Miloš Zeman by se prý mohl dožít velmi vysokého věku. Dopomoci mu k tomu má Vratislav Mynář

25.12.2013 17:23

Jedná se zde o reálné výroky politiků a lidí kolem nich. Nejsou jen vulgární, ale i velice zvláštní. V závěru článku najdete úplné skvosty, které by nedokázal vymyslet ani K. H. Mácha. I politici jsou lidé a občas jim to ujede. Moralisté se můžou pohoršovat, ale politiky to trochu přibližuje jejich voličům.

Dušan Navrátil: Miloš Zeman by se prý mohl dožít velmi vysokého věku. Dopomoci mu k tomu má Vratislav Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Tento člověk sám o sobě politik není, mezi exoty ale právem patří. Jde o jihoafrického tlumočníka Thamsanqa Jantjie. Na pohřbu Nelsona Mandely divoce mával rukama, údajně tlumočil do znakové řeči.  To, že mu odborníci nerozuměli, vysvětloval takto:„Viděl jsem ke stadionu přicházet anděly. A začalo mi docházet, že mám problém.“ Prý potom začal slyšet hlasy a dostal halucinace. Jestli to nebyla viróza, pak zbývá druhé vysvětlení. To nebyli andělé, kdo se ke stadionu blížil, ale autoři článků o Mandelovi. Jantjie ale neupřesnil, zda článků pozitivních či negativních.

S výše uvedeným souvisí i médii ze všech stran probírané výroky Rusnoka, Fischera a Picka. Nebýt „vtipné“ fotografie jiné trojice, ani bych se k tomu nevracel. Takže pro připomenutí citát Jiřího Rusnoka: „Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet.“… „tak je to v prdeli.“ Když později pan Rusnok viděl fotku amerického prezidenta, britského premiéra a dánské premiérky, musel litovat, že si takovou akci nechal ujít. Bylo tam pěkně veselo.

Rusnokův kabinet je vůbec plný veselých kop. Třeba ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała: „Co ste tam kurva kluci dělali, co to tam máte kurva v tom zákoně napsaný?“

To Karel Schwarzenberg hodnotící volební výsledek TOP 09 je mírně slušnější: „… dostali jsme na prdel.“

Perlou této kolekce autentických výroků, je ovšem citace severokorejských médii při skonu „vůdce korejského lidu“ Kim Čong-ila. Pro orientaci v těch Kimech: Kim Ir Sen (1912 až 1994) byl komunistický diktátor KLDR. Zakladatel dynastie. Odkojil ho Stalin a Mao Ce-tung. Po jeho smrti se ujal žezla jeho syn Kim Čong-il (1942-2011). A jako přes kopírák, po smrti Kim Čong-ila ho nahradil opět jeho syn, současný Kim Čong-un.

Je to souhra náhod, ale výroky se zase týkají skonu politika. Už to vypadá tak, že když odejde divný představitel, je sranda. Ty výroky jsou šílené, ale svým způsobem tak kouzelné, že jsem si je tenkrát napsal na papírek. Jako vždy jsem ho nemohl najít. Byl jsem v pokušení, zda se neobrátit na ambasádu KLDR nebo přímo na soudruha Vojtěcha Filipa alias agenta StB Falmera.

Soudruh Falmer totiž zaslal v roce 2011 do KLDR kondolenční dopis. Hlavním sdělením této kondolence bylo, že: „Kim se obětoval pro blaho lidu KLDR.“ Obětoval? A blaho? To může tvrdit jen komunista. Takže by o výrocích mohl něco vědět i on.

Asi bych se ale se zlou potázal a tak jsem hledal, hledal, až jsem poznámky našel. Bez přesné citace by to ztratilo ono asijské poetické kouzlo.

Když Kim Čong-il v roce 2011 zemřel, bylo severokorejskými médii takto připomenuto jeho narození:

Jeho příchod svým zpěvem předpověděly vlaštovky. Když na posvátné hoře Pektusan vstoupil na tento svět, vítala ho dvojitá duha, rozkvetly květiny (byl únor) a na nebe se vyhoupla nová hvězda.

Když zemřel, podle místního tisku „… vylézali medvědi z lesů, chodili k cestám a z očí jim kanuly slzy.“

Nic moc. Když totiž předtím v roce 1994 skonal jeho otec, Kim Ir Sen, šlo u posvátné hory Pektusan o život:

„Ve chvíli, kdy srdce vůdce korejské revoluce přestalo bít, se na do té doby klidné a do mlhy zahalené hladině jezera na vrcholu hory Pektusan náhle zdvihly vysoké vlny, začala větrná smršť a silný liják. Živly bouřily tři dny"

Uznejte, že medvědi jsou proti živlům slabší kávou. Ty citace, to je úplný slovník Karla Maye a Vinnetoua.

Pektusan opravdu existuje. Je to nejvyšší hora v pohraničí Mandžuska a Korejského poloostrova. Je odpradávna opředena řadou legend a bájí. Kolem zakladatele dynastie Kim jsou ovšem i další bizarnosti. To sami nevymyslíte.

Kim ir sen nařídil lékařům, ať mu prodlouží život na 120 let. Proto bylo analyzováno 1750 různých léčivých bylin. Po otestování je i pěstovali. Nepodařilo se.

Kim zemřel ve věku 82 let. Scházelo pouhých 38 roků. Soudruzi ze Severní Koreje někde udělali chybu.

Zkoušeli i jiné triky. Smích prodlužuje život. Proto pozvali komediální herce a malé děti, aby předváděli různé roztomilé kousky. Ten, kdo Kima rozesmál pětkrát denně, dostal ocenění za zásluhy. Později mu začali dávat transfuze krve mladých mužů. Ty jeho zdravotní stav nezlepšily, ale ještě zhoršily.

Tyto informace o způsobu léčení Kim ir sena zveřejnila ve svých pamětech jedna z jeho lékařek, Kim So-jon, která v roce 1992 uprchla do Jižní Koreje.

Jestli pan Filip nebo pan Okamura vstoupili na tento svět pod posvátnou a legendami opředenou horou Říp, můžeme se těšit na příchod nového mesiáše – diktátora. A jestli se kolem toho motaly vlaštovky, květiny, dvojitá duha a hvězda, tak se máme na co těšit.

Ale pozor. Jen aby je nepřevezl pan prezident Zeman. Vráťa Mynář jej jistě rozesměje více než pětkrát denně a tak ocenění za zásluhy má jisté. Takže pan prezident, přejme mu to, by mohl opravdu překonat i hranici 120 let. V kombinaci s léčivými bylinkami zkapalněnými v Becherovce to bude zaručené.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Upálit neznamená vyvrátit

21:39 Štěpán Křeček: Upálit neznamená vyvrátit

Společnost BH Securities se na kapitálovém trhu pohybuje již déle než 25 let. Za toto čtvrtstoletí j…