František Štván: "Chudoba" má, pane guvernére, pozitivní vliv na nervovou soustavu?

21.01.2014 16:16

Jinou otázku exkolegovi Singerovi po přečtení informace, že v roli prvního muže ČNB při veřejné diskuzi na téma Ekonomická krize psychicky neunesl situaci, což se mělo projevit tím, že si vybíjel vztek na mikrofonu Blesku, a také proto, že jsem jedním na konci roku 2013 propuštěných zaměstnanců z poboček ČNB, kteří se díky jeho rozhodnutí dostali do svízelné sociální situace, položit nemohu.

František Štván: "Chudoba" má, pane guvernére, pozitivní vliv na nervovou soustavu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Miroslav Singer

Na rozdíl od něho si totiž pocit zklamání (v mém případě vztek) na majetku ČNB nevybíjeli. Proto odpověď musí být "ano". Kdyby totiž "chudoba" nedělala z lidí beránky, bylo by nelogické, aby si ti, co jsou v sociální pohodě, nebrali servítky a ti, co v ní nejsou, pokorně zavřeli ústa a srazili paty.

Nejčtenější noviny v zemi akci popisují následovně: „Projevil manýry jako severokorejský diktátor Kim Čong-un: S nikým se nebavím, na lidi kašlu!“ Hned při příchodu na veřejnou diskuzi se totiž Singer měl ohnat proti mikrofonu Blesku, až mu upadl na desku stolu. Bulvár se prý opakovaně snažil mikrofon nainstalovat, ale i tento pokus Singer sabotoval.

Pokud je popsání toho, co se mělo stát pravdivé, tak si neumím představit, jak by se zachoval v situaci, kdyby byl např. v sociální kůži zaměstnanců ČNB, které bez společenské poptávky poslal na dlažbu.

Budu upřímný. Nekompromisní chování guvernéra je pro mne zadostiučiněním, neboť jsem měl evidentně pravdu, když jsem na současné vedení odborů ČNB v pozici řadového odboráře naléhal, aby zájmy pro nadbytečnost propuštěných odborářů, jejichž "nadbytečnost" bude údajně v některých případech nahrazena outsourcingem, ale i těch, kteří zůstali jen díky tomu, že se "dobrovolně" vzdali pracovní smlouvy na dobu neurčitou a takřka ve stejné pozici, jen jinak pojmenované, uzavřeli nevýhodnou pracovní smlouvu na dobu určitou, řešilo všemi odborářskými prostředky, které se nabízely.

V minulosti jsem ve vedení odborů ČNB byl, ale pro údajnou neloajalitu k ČNB, když jsem u soudu, který před lety řešil, dle mne oprávněný, pracovně právní spor mého kolegy, říkal pravdu, jsem z něho byl (diplomaticky řečeno) odvolán vůči mě rozhořčenými odboráři. Nediplomaticky. Byl jsem, podle toho, jak se mi vystrašení kolegové omlouvali, odvolán na pokyn tehdejšího ředitele pobočky a následně nahrazen žluťáckým předsedou.

K situaci s mikrofonem se vyjadřuji jen proto, abych exkolegovi Singerovi přátelsky vysvětlil, neboť i já jsem pro demonstrací síly hájit své zájmy, proč se na něj některé deníky zaměřily. Zřejmě si stejně jako on myslí, že by bylo dobré platit Bohu za to, že jsou pryč doby, kdyby byl na prvním místě člověk, neboť správné a zřejmě i demokratické je vidět jen a jen čísla. A pokud jim články o něm budou přinášet zvýšený zisk, tak na svá lidská "práva" pan guvernér může zapomenout.

Ergo kladívko, vedení většiny deníků uvažuje stejně jako on. Tedy, že je v zájmu profitu vše dovoleno. O to je smutnější, že záda vystrašeně ohýbají jen zástupci odborářů, ač jim zaměstnavatelé a podnikatelé ukazují, že se má za svá práva, klidně i fyzicky, bojovat!!!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

návrat Ukrajinců

Je podle vás fér někoho nutit jít válčit, když nechce, a lze takové lidi vůbec nějak motivovat? Jestli někdo před válkou utekl, myslíte, že je něco, co ho přiměje jít válčit? Vždyť není nic cennějšího, než život. A jelikož se válka pro Ukrajinu nevyvíjí vůbec dobře, není třeba řešit, co bude Ukrajin...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…