František Štván: Odmítám svět podle senátora Kubery

07.11.2012 7:28

Senátor Kubera pronesl na kongresu ODS v Brně myšlenku, že je nutné, aby role státu byla co nejmenší, aby nezasahoval do našich životů, neboť se prý lidé dokáží dohodnout sami. Svoji myšlenku demonstroval na příkladu zákazu sekání elektrickou kosou ve dnech volna. Prý, co je komu na druhem konci města do toho, když se sousedi dohodnou a sekat si (vyrábět notně nepříjemný hluk) si dovolí.

František Štván: Odmítám svět podle senátora Kubery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Podle mne je jeho vize mimořádně nebezpečná, neboť si pan senátor evidentně neuvědomuje, že lidé nejsou beránci a že za situace, kdy zjistí, že mají nad druhým např. fyzicky či mocensky navrch, tak se o dohodu v pravém slova smyslu slova jednat nebude. Naopak se bude jednat o vítězství ostrých loktů, kombinovaných s drzostí čela velikosti poplužního dvora.

Pan senátor je asi přesvědčený, že když se svoji neatletickou tělesnou schránkou porušuje zákaz kouření v prostorách magistrátu a okolí mu to toleruje, že se jedná o akt domluvy a ne o akt strachu se proti nadřízenému ozvat.

\Zkrátka a dobře. Ani ve Švýcarsku nebo v Německu nenechávají soužití občanů na domluvě. Pravidla jejich soužití určují volení zástupci a kdyby se to občanům nelíbilo, pak by tam ve volbách nepochybně vyhrál strany s předvolebními názory jako má senátor Kubera. Tím mu vzkazuji, že za špatným volebním výsledkem ODS může být i neochota lidí žít ve společnosti, kdy si drzí a mocní mohou beztrestně dělat co chtějí. On by to nepochybně vyjádřil slovem "v bordelu". Začíná to kouřením na pracovišti i když to pracovní právo zakazuje.

Publikováno se souhlasem vydavatele.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vasevec.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Prezident Trump - bývalý a budoucí?

14:37 Ivan David: Prezident Trump - bývalý a budoucí?

Ve svém prvním projevu po odchodu z Bílého domu prohlásil bývalý US prezident Donald Trump, že jeho…