František Štván: "Odvážný" Saša Vondra

31.08.2012 18:41 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Neberu právo sénatoru Alexandru Vondrovi obhajovat mandát. On demokrat, já demokrat, a tak mi ani on jistě neupře mé občanské právo se k jeho kroku vyjádřit. Co voličům za své zvolení nabízí slibuje na webu www.odvaznejchlap.cz. Myslím si, že si název webové stránky zvolil správně, neboť jen mimořádně odvážný (myslím to ironicky) člověk se může ucházet o přízeň voličů a zároveň mít ve skříní kostlivce v předražené zakázce firmy ProMoPro.

František Štván: "Odvážný" Saša Vondra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
V době kdy A. Vondra jako ministr za Evropu za naše předsednictví EU zodpovídal, dostala tato firma od Úřadu vlády zakázku na tlumočení, osvětlení, video přenosy a další služby bez řádné soutěže. Bylo jí proplaceno 525 milionů korun, což bylo devětkrát víc, než to stálo Dány, ačkoliv mají mnohem vyšší mzdy a ceny, jedním slovem náklady. Je pravdou, že PČR tvrdí, že nemá důkazy, že by A. Vondra přímo přidělení zakázky ovlivňoval (copak nemohl porušit zákon tím, že se nechoval jako řádný hospodář?). Přesto její rozhodnutí, už vzhledem k tomu, že takto končí drtivá většina podezření, pokud se týkají mocných politiků, nebo vlivných podnikatelů (kmotrů), neznamená, že za tuto, v jistém slova smyslu, protistátní finanční rozmařilost, na úkor nemocných, školáků a sociálně slabých, není Alexandr Vondra, když ne de iure, tak de facto (politicky) odpovědný. Zvlášť, když má "něco za něco" v krvi, neboť co jiného než korupce je jeho kandidátská podmínka, že voliči upřednostněné projekty bude realizovat jen pokud uspěje, což je v podstatě šibalsky řečeno, že zadarmo ani kuře nehrabe. Čestné by přeci bylo, kdyby je v roli člena vlády, pokud je považuje za správné, prosazoval už "včera" a i "zítra", když zvolen nebude, neboť mu vládní post zůstane. Nebo si myslí,že jsou voliči hlupáci, kteří nevědí, že člen vlády je mnohem mocnější než senátor?

Publikováno se souhlasem vydavatele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.