František Štván: Politici EU, neobětujte státy, obětujte všeho schopnou menšinu

26.07.2012 16:36 | Zprávy
autor: vasevec.cz

I když nemám, jak zpívali Plavci IQ vynálezce a za jménem CSc., tak si hlavám z EU - které to, co chybí mně, mají - dovolím vzkázat, aby k záchraně ekonomiky neobětovali země, například Řecko a jeho obyvatele, ale všeho schopnou menšinu z řad ekonomických subjektů, jako jsou například banky a jejich akcionáře. Vycházím totiž z historické premise Mnichovské dohody, která měla obětováním Československa přinést světu mír, aby se opak stal pravdou.

František Štván: Politici EU, neobětujte státy, obětujte všeho schopnou menšinu
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

K tomuto kroku je však podle mého soudu nutné přijmout zásadní politické rozhodnutí, jestli je pro budoucnost EU větší hodnotou z veřejných peněz zachraňovat minoritní neodpovědný privátní bankovní sektor, který veřejnému dobru za čas poděkuje recidivou a nebo neodpovědné vedení bank a jiných finančních institucí, včetně akcionářů, popohnat k osobní odpovědnosti a nad jejich ústavy bez náhrady převzít státní (evropskou) zprávu a vedení postavit do sociální situace jejich obětí? Polopaticky řečeno.

Bude EU donekonečna chránit privátní obchodníky s deštěm a věřitele co v praktickém slova smyslu půjčují i nezaměstnaným, a nebo veřejné peníze místo zachraňování neviditelné ruky trhu nasměruje k poškozené a vše platící většině, aby zabránila sociálnímu napětí, když se ruku v ruce s ním šíří hrozba válečné infekce? Peníze přeci nemizí, "pouze" se přesouvají z jedné kapsy do druhé. Jen nepoučený hlupák a nebo zvrhlík toužící po válečném dodrodužství si musí přát, aby na úkor menšiny zůstala drtivá většina kapes prázdná. Jsem bohužel pesimista, neboť menšina, ne zdraví selský rozum, ovládá politiky, ekonomické celebrity a novináře. A to nejdůležitější nakonec. Jsem přesvědčený, že svým názorem chráním poctivě úspěšnou menšinu před většinou, která nabude dojmu, že už nemá oč přijít.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…