František Štván: Předseda ČMKOS Zavadil má pro předsedu ČSSD přidanou hodnotu?

15.07.2013 17:03 | Zprávy

Nemohu si pomoci, ale rád bych věděl jakou, zvlášť, když by ho i levicový(?)Miloš Zeman rád viděl v čele ČSSD v Praze, neboť se za jeho odborového "vládnutí" pracovní právo zaměstnanců oslabilo a sociální ruka státu se v přímé úměře s touto smutnou realitou vůči nim uzavřela.

František Štván: Předseda ČMKOS Zavadil má pro předsedu ČSSD přidanou hodnotu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Zavadil

Odboráře Zavadila znám osobně. Před řadou roků jsem ho, když byl ještě místopředsedou ČMKOS, pozval na diskusi se členy odborové organizace, kterou jsem vedl. Jedním slovem řečeno, nenadchnul je. Spíše ho vnímali jako ulamovače hrotů odborářské nespokojenosti. Bohužel jsem se s touto, pro odboráře nepřípustnou, vlastností , za dobu svého členství v odborech setkával a setkávám u výše postavených odborářů poměrně běžně. Jednak na celozávodní úrovni, ale i na úrovni mého odborového svazu (konkrétní být nemohu, neboť bych se mohl dostat do rozporu s etickým kodexem mého zaměstnavatele). Jak jeho tehdejší předsedkyně, tak jeho současný předseda jsou pro řadové odboráře neviditelní a funkce svazu v podstatě spočívá v organizování rekreačních aktivit. Může se mi někdo divit, že mi doslova vzteky naskakuje husí kůže, když s kolegyněmi a kolegy odboráři dostáváme v čase, kdy máme bohužel jistotu, že v krátkém časovém horizontu přijdeme díky hromadnému propouštění o práci, nabídky na rekreační pobyty, nebo žádost o schválení navýšení částek na chod odborů? Samostatnou kapitolou je pro mne bývalý předseda ČMKOS Štěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Vaševěc.cz , Zavadil , Štván , Rusnokova vláda

autor: vasevec.cz

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.