František Štván: Že nebyl poslanec ČSSD Foldyna 1878 v hostinci U Kaštanu ho dnes neomlouvá

25.06.2014 18:34 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Byť jsem tam také nebyl jsem přesvědčený, že hnacím motorem tehdejšího vzniku ČSSD byla touha jejich zakladatelů po sociální spravedlnosti a všeobecné společenské(sociální) solidaritě.

František Štván: Že nebyl poslanec ČSSD Foldyna 1878 v hostinci U Kaštanu ho dnes neomlouvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna

Proto nechápu, proč se J.Foldyna ztotožňuje s aktuálním prohlášením senátora za ČSSD Škromacha, který sice správně volá, což už jsem publikoval dávno před ním, po tom, aby, řečeno mými slovy , nehonila ČSSD více zajíců na jednou, ale selektivním způsobem, který nemohu přijmout. Škromach chce oslovovat údajně ty, kteří ČSSD vždy volili a to jsou podle něho drobní živnostníci, lidi práce, rodiny s dětmi a senioři. Na různé menšiny by se ČSSD v zájmu úspěchu u voleb podle něho soustředit neměla. Že je to protimluv, neboť živnostníci mající zaměstnance nechtějí zákonem stanovenou vyšší minimální  mzdu, pracovní právo chránící zaměstnance, daňové povinnosti jako zaměstnanci či registrační pokladny, což by naopak "bodlo" důchodcům a rodinám s dětmi, si evidentně neuvědomuje.

Pozorný čtenář jistě zaznamenal, že ve výčtu jeho vyvolených nejsou např. nezaměstnaní a tělesně postižení. Ani mezi řádky jeho prohlášení jsem je nalézt nedokázal. U  senátora Škromacha, který se dnes hrozí, že ČSSD přišla, jak prohlásil M.Zeman, o  zdivočelé sociální demokraty, což jsou podle něho lidé, kteří do ČSSD přišli od Sládkových republikánů,  mne jeho asociální úlet nepřekvapuje. Nepřehlédnutelně zhubl a od té doby se chová jako "sociální" a nedemokratická  primadona. Proto by si měl dát preventivně sladkou tyčinku XYZ, aby jí přestal být.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.