Ivan Bednář: Pravidla slušného chování nebo cenzura?

08.05.2017 18:44 | Zprávy
autor: PV

Studentka brněnské konzervatoře Pavla Limmlová nacvičila báseň Egona Bondyho, obsahující množství nejhrubších vulgarit, z nichž často opakované slovo „prdel“ patří k těm nejmírnějším. Školní komise studentce vystoupení zakázala. Studentka však školní příkaz nerespektovala a na Poděbradských dnech poezie s básní Egona Bondyho vystoupila.

Ivan Bednář: Pravidla slušného chování nebo cenzura?
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Odmysleme si osobu autora, vlastním jménem Zbyňka Fischera, letitého spolupracovníka StB, který udával svou bývalou družku, filosofa Jana Patočku či začínající mladé spisovatele, a po listopadu 1989 patřil mezi ultralevicové autory. Zarážející je, že studentka obdržela Cenu Českého rozhlasu, tedy veřejnoprávní instituce, která měla svého času problém s mnohem méně, ve srovnání s basní Egona Bondyho, vulgárními výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu ruské skupiny Pussy Riot.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Tvrdíte, jak imunita není fér. Souhlasím. Proč teda neusilujete o její zrušení? Nebo nevím o tom, že byste se o to jako vy nebo vaše strana kdy pokusili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Křížové tažení USA a Izraele proti Íránu...

13:36 Jiří Paroubek: Křížové tažení USA a Izraele proti Íránu...

...aneb Národy nemilují ozbrojené misionáře