Ivan Bednář: Totální propadák

07.10.2018 20:23

Totální propad zažili v Praze sociální demokraté, když získali pouhá 3 % hlasů. Poprvé v novodobé historii nebude sociální demokracie mít zastoupení v zastupitelstvu hlavního města. O mnoho lepší to nebylo ani v městské části Praha 1, kde získala ČSSD 3.6%.

Ivan Bednář: Totální propadák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

A v Senátu? Sociální demokraté obhajovali 12 křesel. Už teď je jasné, že jich minimálně sedm ztratili. Do druhého kola totiž postoupilo jen 5 kandidátů ČSSD. A jinde to nebylo lepší, z velkých měst dokázala vyhrát pouze v Karviné. Zcela propadla i v severních Čechách, další ze svých tradičních bašt.

A zdá se, že ani senátní volby nedopadnou pro sociální demokracii lépe. Sociální demokraté v těchto doplňovacích volbách do Senátu obhajovali 12 křesel. Už teď je jasné, že jich minimálně sedm ztratili. Do druhého kola totiž postoupilo jen 5 kandidátů ČSSD.

Předseda Jan Hamáček ale tvrdí, že výsledek není špatný a že se jeho strana odrazila ode dna. Opak je pravdou: strana se dna ještě nedotkla a stále k němu míří. Otázka ale zní: sesadí sociální demokraté Hamáčka hned nebo počkají do březnového sjezdu?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…