Ivan Bednář: Trh, nebo most?

05.05.2019 13:50

Mladí lidé, žijící v v tzv. Malém Berlíně, si pochvalují, že starosta Čižinský tam otevřel farmářský trh.

Ivan Bednář: Trh, nebo most?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 7 Jan Čižinský
reklama

Dostanete tam prý kvalitní potraviny i bioprodukty. Že jsou o dost dražší a mnohdy je to s jejich „bio“kvalitou hodně problematické, budiž.

Občany Prahy 7, ale i celé Prahy by ale mělo hlavně zajímat, proč se nic neděje s libeňským, mostem, který je už deset let v havarijním stavu? Několik let hádek, co s ním, provázející obstrukce ze strany Čižinského cokoliv s mostem dělat. Místo rekonstrukce nebo stavby nového mostu je tedy na něm omezena doprava elegantními plastovými kužely.

Farmářský trh jistě zpestří občanům možnost nákupu. Také přinese slušnou finanční injekci pronajímateli prostor, a pochopitelně i samotnému farmáři. Ale most před Vltavu, jako je například ten Libeňský, je klíčovým problémem pro celou dopravní situaci v Praze.

A ta se neřeší anebo jen velmi zdlouhavě a s mnohými obstrukcemi. Koalice zrušila variantu z roku 2015, která počítala s rozšířením mostu na čtyři automobilové pruhy a tramvajovou trať uprostřed.

Proti zlepšení zvýšení rychlosti a bezpečnosti tramvajové dopravy na mostě se postavila Praha 7. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský řekl, že to není rekonstrukce, ale zbourání a stavba nového, širšího mostu, avšak že by bylo lepší most, který je hodnotnou stavbou, jen opravit. K rozšíření podle něj neexistuje racionální důvod.

Po dlouhých hádkách se koalice nakonec dohodla, že se most pouze opraví. Rekonstrukce bude stát víc než 500 milionů a práce na mostovce se zastavením dopravy mají začít pak na konci roku 2021. Trvat prý bude dva roky. Takže bychom se opraveného mostu mohli dočkat někdy v roce 2023 či později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Prezident Trump - bývalý a budoucí?

14:37 Ivan David: Prezident Trump - bývalý a budoucí?

Ve svém prvním projevu po odchodu z Bílého domu prohlásil bývalý US prezident Donald Trump, že jeho…