Ivan Bednář: Víc než uzený, Hamáček rád Zelený

07.02.2021 11:45

Předseda sociální demokracie Jan Hamáček nezahálí. Krátce po svém vystoupení na sjezdu Strany Zelených, kde oznámil, že Zelení jsou nejbližším partnerem sociální demokracie, vypracoval nový slogan.

Ivan Bednář: Víc než uzený, Hamáček rád Zelený
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Předseda strany Jan Hamáček věří, že nový slogan přiláká sociální demokracii nové voliče, především z řad mladé generace. Po vzoru hnutí ANO zvolil krátké, působivé a hlavně obecné heslo Víc než uzený, Hamáček rád Zelený.

Anketa

Koho z těchto kandidátů byste volili za prezidenta republiky?

hlasovalo: 13023 lidí

Zelení jsou pro ČSSD opravdu přínosným partnerem. Ve volbách v roce 2006 Zelení poprvé přesáhli 5% hranici, která je potřebná pro vstup strany do Poslanecké sněmovny, kde nakonec zasedlo 6 poslanců. Zelení se stali součástí vládní koalice, ve které zastávali čtyři ministerské posty. Vzpamatováváme se z toho dodnes. Stačí jen pár slov. „Bursík a fotovoltaika, a Jacques a biomasa.“

V následujících volbách 2010 Zelení opět ze Sněmovny vypadli. Strana má přibližně 1.000 členů (k únoru 2019), z toho přibližně čtvrtinu v Praze. Jako jeden z hlavních cílů Strana zelených ve svém volebním programu prosazovala snížení věkové hranice pro volební právo na 16 let. V září 2008 tehdejší ministryně Džamila Stehlíková oznámila, že chce otevřít na toto téma diskuzi. Přestože byl tento cíl často citován v médiích, nesetkal se s širší podporou a téma na chvíli utichlo. Podobně je to i s jinými „zelenými nápady.“

Co bude chtít prosazovat dnes předseda sociální demokracie Jan Hamáček, který chce vytvořit se Zelenými jednotný blok, není jasné. Cesta k úspěšným volbám ale přes Zelené nevede.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

21:37 Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

Smrtelný premiér Babiš, možná úspěšnější jako manažer procesů ve své firmě než manažer vývoje české …