Dnes bychom si sotva uměli představit starostu obce, který po tom, co právě oddal čerstvé novomanžele, se vrhl na nevěstu, aby na ní uplatnil své právo první noci. Patrně bychom takového starostu v lepším případě zavřeli do blázince. Spíš zavřeli do vězení pro pokus o znásilnění.
Problematická řešení problémů bychom obecně mohli členit na řešení nešikovná, nemravná a trestuhodná. Společné mají to, že jsme v jejich důsledku nespravedlivě omezeni ve svých právech, jen s tím rozdílem, že v prvém případě jde o omezení nešťastné, v druhém sprosté a ve třetím trestuhodné. Pro které hodnocení se v daném konkrétním případě rozhodneme, záleží na době, v níž žijeme, a poměrech, které v ní vládnou.
Lidem trvalo určitou dobu, než dospěli k závěru, že zmocnit se cizí věci bez souhlasu jejího majitele, je čin po výtce trestuhodný. Nadto nejprve museli vynalézt soukromé vlastnictví a zavést je do života.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
Kdo a proč chce zničit léta fungující zařízení pro děti s autismem a jakou roli v tom hrají neuspoko…