Ivo Fencl: (Ne)vkus Michala Horáčka

07.11.2016 11:12

V mnohém souhlasím s komentářem Lubomíra Mana, nicméně ne s jeho názorem na (ne)vkus.

Ivo Fencl: (Ne)vkus Michala Horáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Horáček

Takový Jaroslav Heyrovský (mj. Horáčkův předek), kterého Man ve svém článku také jmenuje, sice skutečně nikdy veřejně neuvedl, kolik má knih, ale Michalu Horáčkovi bych odpustil, že se tím kasá. Vždyť u milionáře, kterým je, a autora písňových textů, kterým také je, přece NENÍ knihovna samozřejmostí.

A proto taky je, řekl bych, v pořádku, že odhad obsahu svých knihoven Michal Horáček uvedl, přičemž on, pokud vím, uvedl nejen to, ale dokonce nám říká, že by „s knihami" rád zůstal i bydlet (a nestěhoval se tedy možná na Hrad), což... rovněž nijak zvlášť nevkusné není (ač netradiční ano) a dokonce i pro potenciální prezidentskou ochranku je to dnes dobře představitelné.

Nevkus zkrátka vypadá jinak! Kdyby Horáček sbíral pivní tácky a chlubil se nyní jejich počtem na stěnách svého obydlí, tak to... by bylo, myslím, nevkusné. A sice je pravda, že dnes jsou knihy poměrně drahé (čtyři nové knihy vás stojí takový tisíc až dva tisíce korun), ale ani to není argument. A jak by také mohl být? Třeba i já jsem - proti Michalu Horáčkovi - naprostý žebrák - a mám jich víc. Ale i mnozí přemnozí další „žebráci" jich mají porůznu po Praze i jinde víc než „mizerných" dvacet tisíc. Co je na tom? A jistě, vždy je prekérní otázkou, kolik z těch koupených (anebo i zadarmo získaných, jsou-li staré; to přece dnes už není problém) knih jsme já či Michal Horáček také přečetli - či aspoň pročetli -, avšak já mu s poklidem věřím taktéž to tvrzení, že skutečně čte a čtené i vnímá. Problém totiž vidím i nevidím jinde.

Ať už je Horáček duší jakýkoli typ hráče a ať už je obecně jakýkoli, proti Zemanovi jednoduše dnes nemá šanci; i kurzy jednoznačně stojí jedna ku pěti – a kdo jiný než právě on by to měl vnímat. A on to také vnímá. Ví, že prohraje. Ač to vědomí samozřejmě nemůže během kampaně dát najevo. – A proč tedy tento milionář a hráč vůbec kandiduje?

Vyzkouší si nanečisto, co pro něj kampaň může obnášet, udělá se jako kandidát ještě známějším a (teprve) po druhém Zemanově volebním období jej čeká skutečná šance.

Byť se patrně utká i s Klausem.

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřich Berounský: Jak v České Lípě hledali lidskost a specialista KORIDu Lk napravuje České dráhy

9:21 Jindřich Berounský: Jak v České Lípě hledali lidskost a specialista KORIDu Lk napravuje České dráhy

V České Lípě, přesněji na cestě cestujícího, odkázaného na elektrický vozík, z České Lípy do Doks se…