Ivo Valenta: Obchody prý v pondělí zřejmě neotevřou. Podraz a výsměch všem živnostníkům

27.04.2021 14:37 | Komentář

Jinak se opravdu nedá nazvat fakt, že obchodyzákazníkům s největší pravděpodobností za týden, tedy od 3. 5. 2021, navzdory předchozím slibům sloužit nebudou.

Ivo Valenta: Obchody prý v pondělí zřejmě neotevřou. Podraz a výsměch všem živnostníkům
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera totiž k tomuto dni nejspíš nebude dosažena hranice sta případů koronaviru na 100 000 obyvatel týdně. Otevřeny tak mají být pouze některé služby formou 1 zákazník x 1 provozovatel s povinným testováním.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR označil toto jednání za neférové a neslušné. Plně s tímto názorem souhlasím. Je to další dýka do zad všem poctivým podnikatelům, kteří již rok jen živoří. Kvůli nepředvídatelnosti a nevyzpytatelnosti vládních nápadů a řešení se navíc provozovny tisíců živnostníků uzavřely definitivně.

Opravdu nevím, jak je možné, že někomu již rok nedochází zcela zásadní fakta. Jak je možné, že běžní občané vidí, jak nelogická byla a jsou opatření v podobě uzavření malých obchodů, kam za den přijde sotva pár desítek lidí, zatímco se ve velkých při slevových akcích mačkají stovky až tisíce osob zcela legálně?

Anketa

Chcete předčasné volby do sněmovny?

6%
94%
hlasovalo: 14824 lidí

Neustále čteme informace o tom, jak padá naše ekonomika. Proč tedy konečně nezačneme dělat něco k tomu, aby na chaos a zmatek, způsobený současnou vládou, nedoplácely ve velkém i další generace? Jak dlouho ještě budeme muset poslouchat příkazy, které nemají se zdravým rozumem nic společného, a jejichž neefektivita je do očí bijící? Vždyt každý den prohlubumeme rozpočtový deficit!

Lidé už mají naprosto zbytečných restrikcí dost – ať už se týkají školáků či například obchodu a služeb. Jsem si jistý, že podnikatelé budou vymáhat škody za nucené uzavření jejich provozoven. A nedivil bych se, kdyby v pondělí, navzdory zákazu, otevřeli.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Nejen dohonit, ale předhonit

21:37 Petr Hampl: Nejen dohonit, ale předhonit

Denní glosa Petra Hampla