Ivo Valenta: Proč hned tresty? Je snad obava z radikálních migrantů obtížně pochopitelná?

3. 5. 2021 7:37 | Komentář

evyjadřuji se často k událostem za zahraničí. U některých ale mám pocit, že mají mezinárodní přesah. A tahle je jednou z nich.

Ivo Valenta: Proč hned tresty? Je snad obava z radikálních migrantů obtížně pochopitelná?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Hordy nájezdníků totiž míří do Evropy, a zdaleka ne vždy se jedná o osoby, respektující pravidla a zákony míst, kde se chtějí trvale usadit. Neutíkají mnohdy před válkou ani bídou – jen chtějí, aby jim pečení holubi sami létali do úst, a aby prosazovali na cizím území své vlastní „normy“. S tím rozhodně nemohu souhlasit.

Stejného názoru jsou evidentně generálové a důstojníci, kteří v otevřeném dopise vyzvali prezidenta Macrona a vládu k tomu, aby bránili národ „před islamismem a hordami z předměstí“ a současně varovali před tím, že může situace vyústit v občanskou válku.

Odpovědí je jim výhružka ztrát hodnosti a důchodů, případně vojenský soud a vězení, pakliže se vzepřou pravidlům. Nebylo by ale lepší se nejprve zamyslet nad tím, zda požadavky generálů a důstojníků nemají racionální základ a neodrážejí veřejné mínění a především obavy ze současné migrační krize? Nebylo by vhodnější hledat její řešení?

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Pro Nejvyšší soud je hanobení Krista muslimy OK

19:53 Miroslav Kulhavý: Pro Nejvyšší soud je hanobení Krista muslimy OK

Umí si někdo vůbec představit, že by se děj ubohého a urážejícího divadelního kusu režiséra Olivera …