Ivo Valenta: Sněmovna dala jasné NE současným vládním metodám pokus – omyl

12. 2. 2021 17:31

Komentář na facebookovém profilu k nechválení prodloužení nouzového stavu

Ivo Valenta: Sněmovna dala jasné NE současným vládním metodám pokus – omyl
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Vůbec se nedivím tomu, že většina v Poslanecké sněmovně nekývla na další prodloužení nouzového stavu, který už trvá dost dlouho na to, aby byl vypracován opravdu efektivní pandemický plán.

Mám za to, že vláda svými opatřeními především udržovala paniku a atmosféru strachu. Byla si až příliš jistá, že bude nouzový stav prodloužen vždy, když si zamane.

Možná by tomu tak i bylo, kdyby opatření nebyla chaotická, nahodilá a především v mnoha případech nesmyslná a pro tisíce subjektů zbytečně likvidační.

Většina sněmovny tak dala jasné NE současným metodám pokus – omyl. Vláda musí přijít s cílenými a skutečně funkčními opatřeními s ohledem nejen na péči o zdraví osob (která je nyní v případě především necovidových pacientů silně upozaděna), ale také na ekonomiku naší země, vzdělanost dětí a ochranu především ohrožených skupin. Jedině tak je budou lidé respektovat a česká ekonomika nepůjde současně ke dnu.

Lidé už mají této situace dost. Vláda opatření uchopila za nesprávný konec. Nenabízí žádné světlo na konci tunelu, resp. neukazuje, že je schopna efektivního boje s pandemií. Především však opatření necílí na rizikové skupiny a v mnoha případech naprosto zbytečně ochromují naši ekonomiku. A to je primární důvod, proč včera se svým návrhem „pohořela“.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a exsenátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

21:37 Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

Smrtelný premiér Babiš, možná úspěšnější jako manažer procesů ve své firmě než manažer vývoje české …