Ivo Valenta: Sprostá zlodějina ze strany kolektivního správce

05.06.2021 17:42 | Komentář

Jinak nedokážu pojmenovat to, že si autorský svaz Integram účtoval od hotelů pět let poplatky i za prázdné pokoje! Logicky v nich tedy nemohlo k žádné hudební produkci docházet. Pokuta je podle mne na místě. Částka přes 20 milionů korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Integramu zaplatit, však pro správce není nic. Točí se tu řádově zcela jiné prachy…

Ivo Valenta: Sprostá zlodějina ze strany kolektivního správce
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Před časem dostala přes své nenechavé prsty také OSA, když nutila podnikatele platit v případech, kdy hrazení poplatků bylo opravdu přitažené za vlasy. Dokud se podnikatelé nepostavili na zadní, vybírala poplatky i za přijímače v provozovnách, které byly v důsledku opatření, souvisejících s pandemií koronaviru, uzavřeny.

Pokuta od antimonopolního úřadu byla stanovena na necelých 11 milionů. Ročně však tato organizace vybere miliardu! Výše pokuty je tak pouhou kapkou v moři…

Soud nyní v případě Integramu jednoznačně rozhodl o tom, že jde ze strany kolektivního správce o zneužití dominantního postavení a jednání v přímém rozporu se zákonem o ochraně hospodářské soutěže.

Proti praktikám kolektivních správců bojuji dlouhodobě a jsem rád, že jsem na tomto poli ještě v pozici senátora dosáhl úspěchů ve prospěch folkloristů, spolků i podnikatelů. Praktiky těchto organizací totiž dlouhodobě považuji za vyděračské.  

ZDE

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Zdraví dětí, nebo raději spekulace?

20:37 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Zdraví dětí, nebo raději spekulace?

Za měsíc začne školní rok. Jsou školy připravené? Naše snaha o ochranu lidí před coronavirem zatím v…