JE TO TADY: Petice občanů za umožnění účinné ambulantní péče COVID-19 bezodkladnou legalizací léku Ivermektin a jeho rychlého dovozu do ČR

02.03.2021 21:46

Lékař MUDr. Štefan Horák, daňová poradkyně a bývalá senátorka Ing. Jana Juřenčáková a advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová se inspirovali na Slovensku a chtějí pomocí petice občanů dosáhnout urychlené legalizace léku Ivermektin.

JE TO TADY: Petice občanů za umožnění účinné ambulantní péče COVID-19 bezodkladnou legalizací léku Ivermektin a jeho rychlého dovozu do ČR
Foto: archiv
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Motto trojice členů petičního výboru zní:
„Chceme nahradit LÉČBOU to velké NIC, které se nachází mezi cílenou prevencí a zachraňováním kritických stavů.“

Petice žádá vládu ČR a její členy o okamžitou a účinnou ochranu občanů ČR před epidemií a bezodkladné umožnění účinné a včasné léčby nemoci COVID-19 v České republice.

Petice žádá v zájmu odvrácení dalšího šíření epidemie a urychlení návratu k běžnému životu žádáme vládu a Parlament ČR

  • bezodkladně umožnit a doporučit lékařům účinnou a levnou ambulantní léčbu COVID-19 podle terapeutických protokolů a zkušeností dnes už nejen zahraničních lékařských pracovišť, jmenovitě podle košických protokolů a zkušeností od doc. MUDr. Pavola Töröka, CSc., které byly inspirovány protokoly od Dr. McCullougha et all., publikovanými v srpnu 2020(1) v aktualizovaných verzích a protokoly MATH + I-MASK (2) vyvinutými specialisty Front Line COVID-19 Critical Care Alliance.
  • Bezodkladně legalizovat lék Ivermektin v souladu se zákonem o léčivech č. 387/2007 Sb., § 8, odst. 6, zabezpečit jeho dovoz a zpřístupnit ho ambulantním lékařům a lékařkám stojícím v první linii boje s epidemií. V současné době je už k dispozici více než 40 vědeckých studií, které potvrdily, že tento 40 let známý a od roku 1987 používaný lék, kterým byly stovky milionů lidi vyléčeny z několika druhů závažných parazitárních chorob, má účinek i při léčbě COVID-19. Zlepšení stavu při včasné léčbě dosahuje 80-90%. Zdroj: http://c19ivermectin.com/. Ivermektin je standardní lék na seznamu základních léků WHO. Tento lék je využíván proti COVID-19 např. v USA a nejblíž ve Slovenské republice, kde byl povolen k léčbě dne 27. 1. 2021. Viz: https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-27-01-2021-ivermectin
  • Dát tak možnost volby občanům, potenciálním pacientům, svobodně se rozhodnout, zda chtějí být tímto lékem – Ivermektinem, léčeni a uzdraveni.

Petiční výbor:
MUDr. Štefan Horák, Zlín
Ing. Jana Juřenčáková, Rokytnice (okres Zlín)
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, Mohelnice, Olomoucký kraj

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Krejčířova vila se prodala za pětinu původní odhadní ceny

21:00 Lukáš Kovanda: Krejčířova vila se prodala za pětinu původní odhadní ceny

Komentář k dnešnímu vydražení vyhořelé černošické vily uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře.