Jan Bureš: Evropská inflace dál padá, jakou zbraň vytáhne ECB?

01.11.2013 11:16 | Zprávy

Poslední čísla ukazují, že ve třetím kvartále eurozóna ubrala plyn. Po slabším výkonu průmyslu, především ve Francii, včera spatřil světlo světa slabý zářijový maloobchod.

Jan Bureš: Evropská inflace dál padá, jakou zbraň vytáhne ECB?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí

Jak v Německu, tak ve Francii maloobchod klesl oproti srpnu a v meziročním srovnání prakticky přešlapuje na místě. Když to dáme dohromady se stagnujícími podnikatelskými náladami (PMI, Ifo), je jasné, že evropské oživení, které začalo ve druhém kvartále, rozhodně neakceleruje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2

18:02 Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2

Glosa Vladimíra Ustyanoviče k aktuálnímu dění v Polsku.