Jan Lepič: Další kolo kauzy Čapí hnízdo

16. 11. 2018 7:33

Část poltické scény u nás opět šílí. Předem odsouzený zločinec „ Andrej Babiš, trestně stíhaný premiér“ se dopustil dalšího hrůzného činu. Nechal svého vlastního syna unést do ciziny, navíc na Krym aby nemohl být vyslechnut v kauze „Čapí hnízdo“, kde je jedním ze spoluobviněných.

Jan Lepič: Další kolo kauzy Čapí hnízdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Farma Čapí hnízdo
reklama

Tvrdí to alespoň  duo Slonková - Kubík ve své reportáži, natočené v blíže neupřesněném období a zveřejněné v uplynulých dnech na internetovém portálu „Seznam Zprávy“. Opozice v parlamentu okamžitě reagovala a pobouřena tou hrůzou, žádá svolání mimořádné schůze a chce nechat vyslovit vládě nedůvěru a především konečně zlikvidovat nenáviděného Babiše. A tak zase budeme moci sledovat nekonečné projevy známých firem v čele s nezničitelným bojovníkem Kalouskem, Bartoškem, Fialou a dalšími obhájci té správné demokracie.  Ať řekne premiér Babiš na svou obhajobu cokoliv, bude to samozřejmě smeteno, protože přece nic nevysvětlil a stále jen lže. A lze vůbec v této věci hluchým a slepím něco vysvětlit? Samozřejmě že ne. Oni přece nic vysvětlit nepotřebují, chtějí  jen Babiše odstranit z politiky a hodí se naprosto vše. I zmanipulovaná a pochybná reportáž v médiích, která staví pouze na výpovědi  jeho, ne zcela zdravého syna a naprosto pomíjí souvislosti, nutné ověření výpovědi i z jiných zdrojů a samozřejmě i zjištění časové posloupnosti údajů Babišem mladším uváděných. Jejich reportáž je tedy čistý bulvár a nikoliv investigativní práce.

Samotná reportáž je typickým příkladem manipulace, podprahovým působením na city a uváděním jen faktů, které přesně zapadají do plánovaného vyznění, kterým je poškodit premiéra. Především vůbec nezazní, jak se po dlouhé době „pátrání“ v Česku a na Slovensku po údajně nezvěstném A. Babišovi  mladším, podařilo naší dvojici zjistit adresu ve Švýcarsku? Přitom policie o jeho pobytu věděla. Že by opět klasický únik ze spisu? Tomu by nasvědčovala i znalost Slonkové o zprávě o zdravotním stavu AB mladšího zpracovaném MUDr. Protopovou, kterou neprozřetelně potvrdila v reportáži.  A tak celý tým vyráží do Švýcarska, vybavený nahrávacím zařízením v brýlích a mikrofony ukrytými v oblečení. Nezákonným způsobem, kdy okopíruje kódy ke vstupu do domu vniknou do domu bez vědomí  a pozvání obyvatel. Zjistí způsobem pokus a omyl, kde AB mladší se svojí matkou bydlí a natočí s nimi uvedenou reportáž. Tímto postupem se samozřejmě dopustili porušení švýcarských zákonů, ale s tím si autoři hlavu nelámou.  Matka AB mladšího jim otevře, je jejich přítomností evidentně překvapena a nechápe, jak zjistili jejich dresu. Přes počáteční odmítání rozhovoru se ale objeví i syn,  který jim na položené otázky odpoví, dokonce jim na závěr předá svůj e-mail, pro pozdější komunikaci. Z jeho projevu je naprosto zřejmé, že to není zcela zdravý člověk. Nejsem samozřejmě odborník na schizofrenii, ale moje matka jí bohužel v závěru svého života trpěla a vím, co jsem si s ní užil. Samozřejmě se cítila naprosto zdravá, léčbu odmítala a nakonec spáchala sebevraždu. To jsem ale odbočil.

To, o čem AB mladší hovořil, je přesto bráno jako absolutní pravda. Na Ukrajinu a Krym byl údajně unesen manželem ošetřující  lékařky a bojí se jej. Neví, jestli o tom věděl jeho otec. Že něco podepsal ohledně „Čapího hnízda“ ví, ale nepamatuje si co. To bylo v roce2008 a v té době vlastnil licenci pro pilotáž dopravních letadel a létal jako pilot!  Protože ale  neabsolvoval  povinnou lékařskou prohlídku, ztratil licenci zřejmě koncem roku 2015.  Kdy přestal létat nevím.  Takže v roce 2008, kdy byl vlastníkem části akcií  „Čapího hnízda“   byl zcela jistě naprosto v pořádku. To, že si dnes  nic nepamatuje, je jedním z projevů jeho nemoci. Kdy jeho nemoc skutečně propukla, to samozřejmě nikdo neřeší.   Přesto naši politici tuto obrovskou tragédii rodiny Babišových využívají ke svým politickým hrátkám, a to správné divadlo nám ještě převedou. A že policie, která pobyt AB mladšího zná se nesebere a nejde jej do Švýcarska vyslechnout? To může říci jen naprostý idiot. Policie musí dodržovat zákon a postupovat v souladu s mezinárodním právem. AB mladší je navíc údajně švýcarský občan. Pokud by pořídila policie výslech podobným způsobem, jako Slonková s Kubíkem, byl by z toho skandál a každý soud by takový výslech smetl ze stolu.
Nechám se překvapit, co se v následujících dnech odehraje. Nebude to ale nic pěkného. Té zloby, nenávisti, lží, demagogie a moudra desítek politologů v ČT a jinde. To bude nářez. Určitě to  přežijeme a život půjde dál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průzkum: Podle MPO je pro zvládnutí pandemie koronaviru klíčová rychlá podpora vývoje a nasazení nových technologií i řešení

22:02 Průzkum: Podle MPO je pro zvládnutí pandemie koronaviru klíčová rychlá podpora vývoje a nasazení nových technologií i řešení

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podporuje zavádění nových řešení a technologií, které pomáhají…