Jan Polanecký: Žijeme v reálném fašismu. Uvědomuje si to vůbec někdo?

30.10.2011 21:18 | Zprávy
autor: Svobodni.cz

Pokud by se na náš způsob života a podřízenost státní moci mohli podívat lidé z doby před sto lety, přišla by jim naše současná realita stejně absurdní, jako nám dnes přijdou některé vědeckofantastické filmy o vzdálenější budoucnosti. Žasneme nad jejich iracionalitou a přitom si neuvědomujeme, že ve stejné absurditě, srovnáváme-li s dobou minulou, již jednoznačně žijeme.

Jan Polanecký: Žijeme v reálném fašismu. Uvědomuje si to vůbec někdo?

Nevěříte? Tak tedy namátkou z běžného života (ať již domácího či zahraničního):  

 - tisíce kamer v ulicích měst, sledování lidí doslova na každém metru,

 - povinnost občanů prokázat kdykoliv totožnost, stále propracovanější metody identifikace (otisky prstů, sítnicové skeny),

 - čipování domácích zvířat a návrhy na provádění téhož u novorozenců(!),

 - legální a ilegální odposlechy,

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

15:22 Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

Denní glosy Petra Hampla.