Jan Urbach: Američané se sankcemi na Nord Stream 2 pohoří

20.12.2019 7:33

Americké sankce nezastaví výstavbu druhé linie plynovodu Nord Stream,“ řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Sankce proti firmám podílejícím se na výstavbě plynovodu Nord Stream 2 považuje Moskva za porušování mezinárodního práva.

Jan Urbach: Američané se sankcemi na Nord Stream 2 pohoří
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Nord Stream

Podle jeho slov jde o příklad nepoctivé konkurence a rozšiřování „umělé dominance“ USA na evropských trzích. Američané se tím způsobem snaží Evropanům vnutit svůj dražší plyn. Peskov připomněl, že americký přístup se nelíbí jen v Moskvě, ale také v Berlíně nebo Paříži. Ve středu tak například americké sankce kritizoval spolupředsedkyně německých sociálních demokratů Saskie Elsonová, která se v televizi ZDF dožadovala rozhodné odpovědi berlínské vlády.

Způsob, jakým se Washington snaží ovlivňovat to, co se děje v Evropě, je podle političky velmi problematický. Ostatně také německý ministr zahraničních věcí prohlásil, že Německo sankce „fundamentálně“ odmítá. Plynovo Nord Stream zvyšuje evropskou energetickou bezpečnost. Mimo jiné tím, že podstatným způsobem omezuje vyděračský tranzitní potenciál Ukrajiny, který Kyjev v minulosti využíval.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: O nás se bohužel rozhoduje v Bruselu. Mysleme na to u červnových voleb

11:34 Jiří Weigl: O nás se bohužel rozhoduje v Bruselu. Mysleme na to u červnových voleb

Denní glosa Jiřího Weigla