Jan Urbach: Americký dolar v ohrožení

16.05.2018 21:42 | Zprávy
autor: PV

Francie, Německo, Velká Británie - a Írán se dohodly na vytvoření programu na podporu a posílení vzájemných hospodářských vazeb, oznámila unijní komisařka pro vnější vztahy Evropské unie Federica Mogheriniová.

Jan Urbach: Americký dolar v ohrožení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary, ilustrační foto
V první řadě jde řeč o pokračování obchodu s ropnými, plynovými a ropnými produkty; efektivních bankovních transakcích; pokračování kontaktů s Íránem v oblasti letectví, námořní a pozemní dopravy; a o poskytování vývozních úvěrů.  Evropská unie podle  diplomatického zdroje v Bruselu má prý při placení dodávek ropy z Íránu přejít  z dolaru na euro. Takový krok by byl velkou ranou americkému dolaru. Navíc ve chvíli, kdy o potřebě opustit dolar jako univerzální platidlo v zahraničním ochodu mluví i Čína.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Wachmeister Flanderka z Putimi by byl spokojen…

12:17 Jiří Paroubek: Wachmeister Flanderka z Putimi by byl spokojen…

Jednou z nejkrásnějších figur v Osudech dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška je bdělý wachmeiste…