Podle úterních zpráv dala Ankara pokyn svému představiteli v NATO, aby nepodepisoval plány týkající se podpory Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy. Turecký zástupce se má současně při oficiálních jednáních i neformálních setkáních kategoricky dožadovat, aby NATO YPG uznalo za teroristickou organizaci.
Příští týden se uskuteční v Londýně 70. summit NATO. Severoatlantická aliance se přitom snaží, aby na něm všech 29 členských států dalo souhlas s plánem pomoci uvedeným státům pro případ agrese Ruska. Podle některých diplomatů v Bruselu je postup Turecka destruktivní, protože NATO se snaží ukázat jednotu, aby tak čelilo obviněním Donalda Trumpa, který je skeptický k užitečnosti aliance, ale také kritice ze strany prezidenta Francie Emmanuela Macrona.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
- 12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze