Jan Urbach: Blair se vrátí v lednu?

22.11.2016 16:53

Britský list "Sunday Times" píše o návratu bývalého premiéra a lídra Labour party Tony Blaira do politiky. Podle listu chce mít vliv na průběh jednání o vystoupení Velké Británie z Evropské unie.

Jan Urbach: Blair se vrátí v lednu?
Foto: tonyblairoffice.org/
Popisek: Tony Blair

Údajně se připravuje založení institutu s Blairovo jménem v názvu, který by sídlil ve vládní čtvrti Londýna a jeho prostřednictvím by Blair vystupoval na veřejnosti. Do vedení nové organizace byl prý již získán bývalý šéf Skotské strany práce Jim Murphy, který by měl za úkol spojit různé organizace s novými politickými plány.

Blair se v posledních týdnech - podle Sunday Times – setkal s řadou ministrů a vysokých státních úředníků, aby získal co nejvíce informací o Brexitu. Informátor listu prohlásil, že podle Blaira je premiérka Theresa May neimponující, lídr Labour party Jeremy Corbyn je zahleděný do své ideologie, konzervativní strana nezvládá Brexit. Bývalý premiér si prý myslí, že na britské scéně se objevil prostor, který by mohl vyplnit.

Nová organizace by měla být představena v lednu 2017. Otázkou jistě je, zda Tony Blair, který Velké Británii lhal v souvislosti s krizí v Iráku, může získat pro své dnešní názory širší podporu.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…