Jan Urbach: EU vegetariánská? Maso bude nedostupné

04.02.2020 7:33 | Zprávy

Evropský parlament ve středu 5. února bude jednat o zavedení nové cenové „přirážky“, tzv. sustainability chargé, která by prý měla vést ke „spravedlivému“ stanovení cen masa.

Jan Urbach: EU vegetariánská? Maso bude nedostupné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Řeznictví, ilustrační foto

Vše by prý mělo znamenat, že sektor výroby masa bude rekompenzovat emise CO2. Podle informací sdělovacích prostředků jsou autory projektu europoslanci za zelené a sociální demokraty.

Uplatnění návrhu by znamenalo růst ceny u hovězího a telecího o 47 eurocentů za 100 gramů, u vepřového o 36 eurocentů a u kuřecího masa o 17 eurocentů do roku 2030. Autoři mají naplánovano, že během dekády by spotřeba kuřecího masa klesla o 30 procent, vepřového o 57 procent a hovězího o 67 procent.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Zásadní projev premiéra Petra Fialy

15:26 Jiří Halík: Zásadní projev premiéra Petra Fialy

Humorné pojetí fiktivního projevu premiéra Fialy z pera Jiřího Halíka.