Jan Urbach: Kaczyński je pro evropskou konfederaci

27.12.2020 18:11

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński se ve velkém rozhovoru pro deník Rzeczpospolita odmítl spojování snah o stále větší integraci unie s využitím současné pandemie Covid19. „My nyní bojujeme o to, aby taková koncepce integrace nebyla realizována,“ prohlásil.

Jan Urbach: Kaczyński je pro evropskou konfederaci
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jaroslaw Kaczyński

Polsko bude podle Kaczyńského naopak prosazovat myšlenku evropské konfederace, snahu o integrovanou Evropu, která bude reálnou supermocností, která ale ponechá mnohem více svobody národním státům. „Z pohledu Evropy je to potřebné,“ uvedl. V té souvislosti vyjádřil naději, že v budoucnosti se podaří navrhnout nový základní smluvní dokument Evropské unie.

„Doufám, že časem budeme mít možnost novou smlouvu, v zásadě smlouvy. Vidíme to úplně jinak než ti, kteří nyní unii dominují. Naši myšlenku budeme prosazovat v různých dimenzích. Jak z hlediska představení tohoto konceptu celé Evropě, ale také v užším rozměru týkajícím se V4 a Mezimoří.“ – uvedl faktický nejvyšší lídr polské politiky.

Podle Kaczyńského národní státy zajišťují demokracii, neexistuje žádný evropský lid, existují národní démosy, bez lidu přitom není demokracie. Je třeba být neslýchaně naivním, aby z takové unie dělat federaci, prohlásil v deníku Rzeczpospolita.

Jarosław Kaczyński, kterému je 71 let, by v politice chtěl zůstat nejdéle do svých 75 let. V rozhovoru také prohlásil, že na nastávajícím kongresu Práva a spravedlnosti chce naposledy kandidovat na předsedu strany.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

16:09 Lukáš Kovanda: Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

Komentář k dopadům některých programových opatření nastupující nové německé vlády na českou ekonomik…