Jan Urbach: Kurz s Putinem o Sputniku V

27.02.2021 20:44

Boj proti pandemii Covid-19 a možné dodávky ruské vakcíny Sputnik V do Rakouska byly tématy dnešního telefonického rozhovoru mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. Informaci dnes přinesla tisková služba ruského prezidenta.

Jan Urbach: Kurz s Putinem o Sputniku V
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2
reklama

„Strany podrobně diskutovaly o otázkách boje proti koronaviru, včetně možných dodávek ruské vakcíny Sputnik V do Rakouska, jakož i možné společné výroby,“ uvedla. Putin a Kurz se dohodli na udržování úzkých kontaktů mezi příslušnými agenturami obou zemí. Dialog zahájila rakouská strana.

Anketa

Jaká opatření NEBUDETE dodržovat?

hlasovalo: 5538 lidí

Již dříve rakouský kancléř prohlásil, že pokud ruská vakcína obdrží certifikát EMA, jeho země je připravena jej vyrábět, stejně jako čínské vakcíny. Srbské úřady již s Ruskem dosáhly dohody o výrobě ruské vakcíny proti koronaviru na území země. Také Maďarsko při vakcinaci začalo používat vedle čínské vakcíny společnosti Sinopharm ruský Sputnik V.

O možnosti společné výroby ruské vakcíny hovořila s Putinem také německá kancléřka Angela Merkelová. Podle informací se prezident s kancléřkou dohodli, že je třeba v této otázce pokračovat v dialogu mezi Německem a Ruskem na úrovni ministerstev zdravotnictví a odborných agentur.

Renomované periodikum „Lancet“ potvrdilo , že ruská vakcína proti koronaviru - Sputnik V je vysoce účinná. Je také levnější než jeho západní protějšky.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Esej o rozpojeném světě

14:37 Petr Hampl: Esej o rozpojeném světě

Ve španělském filmu Divoké příběhy se odvíjí děj jedné z epizod tak, že řidič zakřičí na jiného řidi…