Jan Vítek: Ke Trumpově projevu - odstartováno

01.03.2017 12:56 | Zprávy
autor: PV

Ačkoli prezidenský kandidát Donald Trump slíbil Američanům, že válka a agrese nebude jeho « prvním popudem » v zahraniční politice, jako POTUS (President of the United States) jim včera představil návrh rozpočtu na příští rok, který předpokládá destiprocentní zvýšení výdajů na zbrojení. Jde o sumičku ve výši 54.000.000.000 dolarů.

Jan Vítek: Ke Trumpově projevu - odstartováno
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Kde ji vezme ? Z rozpočtů ostatních rozpočtových odvětví, jako třeba agentury pro ochranu životního prostředí, rozvojové a humanitární pomoci, a příspěvků OSN a jí přidruženým mezinárodním organizacím. Navíc zeštíhlí výdaje na veřejné služby, zdravotnictví, školství a podporu občanů v nouzi. Klasické.

«Když jsem byl mladý, na fakultě, lidé říkali, že jsme nikdy neprohráli žádnou válku, « řekl nedávno na setkání s americkými guvernéry. « Dnes žádnou válku nevyhráváme…My buď musíme (příští) válku vyhrát, anebo se do ní nepouštět. »

Máme nyní jasno, pro co se rozhodl.  Pro « rozpočet rozumu », jak sdělil americkému lidu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Jak to bude s nákupem letounů F-35?

15:49 Jiří Paroubek: Jak to bude s nákupem letounů F-35?

To je jistě zajímavá politická otázka, protože nikdo tak úplně přesně neví, kolik vlastně budou tyto…