Kdysi jsem se bavil s jistou dámou političkou a ta mě řekl, že povinné kvóty pro ženy na volebních kandidátkách ji urážejí. „Já jsem se stala starostkou proto, že něco umím, moje strana mě chtěla mít jako jedničku na kandidátce a lidé mě zvolili. Vadilo by mně, kdybych se tam měla dostat jen kvůli jakýmsi kvótám pro ženy. Ty jsou mimochodem totálním nesmyslem,“ řekla.
Já bych ještě dodal, že takový nápad je protiústavním omezením svobodné politické soutěže. Je výsostným právem každého volebního uskupení, sestavit si kandidátku podle své vůle, podle svého uvážení. Jestliže jim nařídíme, že do voleb musí jít s předem daným počtem žen, už je to omezení jejich svobody. Za nějaký čas třeba někoho napadne, že v politice je málo plešatých, tak stanovíme kvóty pro plešaté. Pak zjistí blondýny, že jich kandiduje daleko méně než brunet, no a raději dost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV