Jan Ziegler: Europoslanec Zdechovský - Kosovo nemá nárok na bezvízový styk

04.02.2016 19:02

Stát, který se odtrhl od Srbska, neměl vůbec vzniknout. Navíc, když velký podíl na moci v něm získali teroristé z UCK na úkor umírněných albánských představitelů, kteří se snažili o dohodu s Bělehradem.

Jan Ziegler: Europoslanec Zdechovský - Kosovo nemá nárok na bezvízový styk
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Pro Srby je ztráta Kosova velmi bolestivá. Je to jako když Československo přišlo v roce 1938 o Sudety. V obou případech šlo ztrátu historických území. Naše pohraničí bylo součástí Zemí koruny české po staletí a Kosovo je kolébkou srbské státnosti. Na tom nic nemění fakt, že toto území se v nové éře stalo součástí Srbska teprve po První balkánské válce v roce 1913.

Problém Kosova se měl řešit dohodou mezi Srby a Albánci o rozumném soužití. Jestliže tedy nesouhlasím s ruskou okupací Krymu a východní Ukrajiny, nemohu obhajovat ani odtržení Kosova od Srbska. Člověk má být ve svých názorech konzistentní a měřit všem stejným metrem a nikoliv ohýbat právo, jak se mu to hodí.

Někteří europoslanci neztratili zdravý rozum

Nicméně i když tedy kosovští Albánci vyhlásili nezávislost na Srbsku, není důvod k tomu, aby Kosované nemuseli mít při cestách do Evropské unie víza. Bohužel právě to chystá Evropská komise.

Jsem proto rád, že někteří europoslanci neztratili zdravý rozum a jsou proti tomu. Důvodů je více než dost. „Kosovo určitě není plně demokratický stát, který by respektoval práva všech menšin. Navíc opakovaně je zde upozorňováno mezinárodními institucemi na korupci policie, úřadů i politiků. Proto nesouhlasím s předsedou Evropské komise Junckerem a místopředsedkyní Mogherini, že by Kosované měli získat bezvízový přístup do Evropské unie,“ zdůraznil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: O nás se bohužel rozhoduje v Bruselu. Mysleme na to u červnových voleb

11:34 Jiří Weigl: O nás se bohužel rozhoduje v Bruselu. Mysleme na to u červnových voleb

Denní glosa Jiřího Weigla