Jan Ziegler: Gratuluji Špotákové ke zlatu, Rusko stále dohání dopingová aféra

15.09.2018 9:37

Podvádět se nemá a pravda stejně vyjde najevo. O tom se přesvědčila oštěpařka Barbora Špotáková, která dodatečně zvítězila na mistrovství světa v Tegu. Rusy stále dohání státem podporovaný doping.

Jan Ziegler: Gratuluji Špotákové ke zlatu, Rusko stále dohání dopingová aféra
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, praví lidové přísloví. A tak dohnaly i ruskou oštěpařku Marii Abakumovovou s až neskutečnými svaly, která bez žádné zvláštní techniky házela přes sedmdesát metrů. Už tehdy to bylo podezřelé, ale důkazy chyběly. Nyní však vyšlo najevo, že Ruska dopovala a tak zlatá medaile právem připadla naší Báře Špotákové, které tímto dodatečně gratuluji. Hodnotu jejího vítězství nesnižuje ani fakt, že jí bylo přiznáno dodatečně. Podvody se nesmí vyplácet.

Dopingový skandál provází Rusy i jinde, Mezinárodní biatlonová unie (IBU) uvedla, že dopovali další čtyři ruští závodníci. Tvrzení Ruska, že tři z nich už nejsou aktivními sportovci a ten čtvrtý už není v ruské reprezentaci, na celé záležitosti nic nemění.

Je proto dobře, že IBU na svém nedávném Kongresu v chorvatském Poreči většinou hlasů členských zemí nepřijala Rusko zpět za plnoprávného člena, když proti hlasovala i Česká republika. Já jsem rád, že stojíme na straně boje proti špinavostem. Toto rozhodnutí mimo jiné znamená, že Rusko nebude moci pořádat mezinárodní akce.

Velikým úspěchem českého biatlonu je fakt, že jeho předseda Jiří Hamza byl delegáty porečského kongresu zvolen prvním místopředsedou IBU. Nové vedení mezinárodní biatlonové federace je reakcí na špinavé praktiky toho starého, které podle všeho vědělo o dopingové aféře ruských sportovců a pomáhalo ji za úplatky krýt. Rusové například bývalému šéfovi IBU Norovi Andersi Bessebergovi dodávali na hotelech prostitutky. Je tedy dobře, že poměry v biatlonu se nyní změnily k lepšímu. A rovněž Jiří Hamza je zárukou férových praktik v tomto sportu.

Rusku je však třeba dávat trvale najevo, že státem podporovaný doping je absolutně nepřijatelný.

Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=679090

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viliam Sivek: Jsme rádi, že vláda chápe nelehkou pozici podnikatelů v cestovním ruchu

18:48 Viliam Sivek: Jsme rádi, že vláda chápe nelehkou pozici podnikatelů v cestovním ruchu

Dnešním vyhlášením potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný, že od 18. prosince mohou otevřít tuzem…