Jan Ziegler: Přestaňte šílet, autobusy v centru lidi neohrožují

21.12.2017 7:35

Taková hysterie už v Českých Budějovicích dlouho nebyla. Někteří jedinci vykřikují co si o tom, že midibusová linka 24 je nebezpečná. Není to žádná pravda!

Jan Ziegler: Přestaňte šílet, autobusy v centru lidi neohrožují
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

V rámci zřízení parkovacích zón pro místní obyvatele, aby jim auta přespolních nezabírala místa, nechalo město postavit i záchytné parkoviště P+R v Jírovcově ulici, odkud jezdí do centra na Náměstí Přemysla Otakara II. linka 24, obsluhovaná midibusy, kterou provozuje Dopravní podnik města České Budějovice.

Nedávno jsem šel Krajinskou ulicí, kde mají být údajně malými autobusy ohrožováni chodci a maminky s kočárky se tady prý bojí, a proto sem nechodí. Nic takového jsem neviděl! Lidé tady normálně korzují klidně i po vozovce, a když tudy jede velmi ohleduplně midibus, tak se mu jednoduše vyhnou. A rovněž matky s kočárky a malými dětmi nemají v Krajinské žádný problémy a běžně v ní chodí.

Před několika dny jsem šel kolem parkoviště P+R v Jírovcovce se svým psem a zrovna tam přijela autem nějaká paní, která zaparkovala, a šla se podívat na zastávku, kdy ji to pojede. Bohužel byla sobota, to busy odtud nejezdí, a tak měla smůlu. Ovšem jinak jezdí linka 24 poměrně slušně zaplněna, což vidím denně, a na tom nic nezmění hrstka křiklounů, která sice umí řvát, ale tím jejich umění končí.

Senioru Jiřímu Šebestovi, který v přímo Krajinské bydlí, midibusy nevadí. „Ty mně nijak nepřekážejí, ať tady klidně jezdí. Horší je v noci hluk z restaurací, kvůli kterému špatně spím,“ řekl.

V Krajinské ulici už přece v minulosti jezdily tramvaje, a nikomu to nevadilo. Nikdo si nestěžoval, že ohrožuje pěšáky a nevím o tom, že ti by tenkrát v centru jihočeské metropole kvůli elektrické dráze nějak trpěli. Takže je potřeba skoncovat se zbytečnou předrážděností a lhaním. Doprava midibusy či mikrobusy v historických centrech měst je v Evropě běžná a u nás jezdí například i na hlavní náměstí v Hradci Králové.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nechceme amfiteátr ve volnočasovém areálu Rolava

21:37 Petice: Nechceme amfiteátr ve volnočasovém areálu Rolava

My níže podepsaní, obyvatelé a návštěvníci města Karlovy Vary, tímto nesouhlasíme se stavbou amfiteá…