Jan Ziegler: Rušení akce SPD bylo hloupostí, policie zasáhla správně

06.05.2019 9:49 | Zprávy
autor: PV

Ne, nezbláznil jsem se, nestal se ze mě příznivec SPD, k tomu mám a budu mít hodně daleko. Zákony respektive svoboda shromažďovací však platí pro každého a okamurovská partaj měla svoji sešlost řádně ohlášenou.

Jan Ziegler: Rušení akce SPD bylo hloupostí, policie zasáhla správně
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

V Praze na Václavském náměstí pořádala Strana přímé demokracie Tomia Okamury v souladu se zákonem ohlášené shromáždění. Magistrát ani soudy ho nezakázaly, takže šlo o naprosto legální akci. Nemusí se to někomu líbit, ale jsme v demokracii a v Listině základních práv a svobod, která je součástí Ústavy České republiky, je v článku 19, odstavci 1, uvedeno: Právo pokojně se shromažďovat je zaručeno.

A toto právo nelze uplatňovat selektivně, jak se nám to hodí. Ano, lze i proti schválenému shromáždění pokojně a nenásilně protestovat, to je v pořádku, ale není možné jej rušit či napadat jeho účastníky. Pak musí zakročit policie a zjednala pořádek právem, když se někteří jedinci pokusili rušit akci SPD. A jsem rád, že strážci zákona zasáhli i v případě, kdy se skupina levičáckých extrémistů pokusila zablokovat Pochod pro život, jehož účastníci protestovali proti potratům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Že rozumí jen síle? Opravdu?

15:49 Ladislav Jakl: Že rozumí jen síle? Opravdu?

Denní glosa Ladislava Jakla