Jan Ziegler: Ruské vojenské letectvo není nebezpečné nepřátelům, ale hlavně sobě

08.09.2015 21:30

Mnozí vidí v Rusku spásu před islamisty. Ovšem fakta říkají něco jiného. Protože sedm leteckých nehod během dvou měsíců, nedělá ruské armádě dobrou vizitku. Letadla padají všude, ale čeho je moc, toho je příliš.

Jan Ziegler: Ruské vojenské letectvo není nebezpečné nepřátelům, ale hlavně sobě
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Sami ruští letečtí experti i přes bombastické propagandistické výlevy přiznávají, že ruské vojenské letectvo je převážně zastaralé, a proto také jeho letadla padají častěji než jinde. A mrtvých také není zrovna málo. Ano, Rusko vyvíjí nové typy letadel, ale těch zatím v činné službě moc není. Navíc vzhledem k ekonomické krizi ač nerado škrtá i ve vojenském rozpočtu, takže modernizace jeho armády se celkově prodlouží minimálně o léta. To ani za bolševické éry nebývalo. Miliony lidí sice umřely hlady, ale na vojáky a kosmonauty peníze vždy byly.

Kromě zastaralých typů letadel a vrtulníků je v Rusku problém s všeobecným lajdáctvím. Údržba strojů se zanedbává také kvůli masivní korupci, kdy peníze na nákup opravárenské techniky končí v kapsách vyvolených. Dalším problémem je také v Rusku masivně rozšířený alkoholismus a na opilé opraváře se dá těžko spolehnout.  

Takže se právem můžeme obávat toho, že potenciální ruské letecké údery na pozice islamistů v Sýrii skončí pády letounů do vlastních linií mezi kurdské bojovníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…