Jan Ziegler: Srpnová okupace, hlavním viníkem jsou rudí Rusové | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Jan Ziegler: Srpnová okupace, hlavním viníkem jsou rudí Rusové

21.08.2014 19:38

To datum patří k nejčernějším v našich dějinách. Rusko tehdy v podobě Sovětského svazu přepadlo malé Československo. Ruští vojáci vraždili naše lidi, loupili, znásilňovali, způsobili nám miliardové škody, které nám nikdy nebyly nahrazeny. Problémem také zůstává, že ruský prezident Putin se České a Slovenské republice za okupaci v roce 1968 nikdy neomluvil.

Jan Ziegler: Srpnová okupace, hlavním viníkem jsou rudí Rusové
Foto: Ústav pro soudobé dějiny
Popisek: Intervence vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu1968
reklama

 

Je velkou lží tvrdit, že za 21. srpna 1968 Rusové nemohou. Dokonce bylo možné se na tomto blogu setkat s názory, že nás prý okupoval Kyjev a ne Moskva, protože tehdejší komunistický šéf Leonid Brežněv byl prý Ukrajinec. Stoupenci těchto názorů to mají slušně řečeno v hlavě hodně zmatené. Brežněv byl totiž tím typem Ukrajince, který nyní válčí na východě země proti kyjevské vládě, čili Rusem. Podle této logiky by za hrůzy II. světové války zodpovídali hlavně Rakušané, protože Hitler se narodil v rakouském Braunau. Není ovšem důležité, kde se kdo narodí, ale jak jedná.

Sovětský svaz vznikl expanzí Ruska na Ukrajinu, do Běloruska na Kavkaz, do střední Asie a do Pobaltí a Rusové, tentokrát v rudých bolševických barvách k sobě tyto území, které po pádu carského režimu vyhlásily nezávislost na Moskvě, opět násilím připojili. Stalin a Brežněv byli stoupenci velkoruského šovinismu kříženého s komunismem.

Sovětský svaz byl dějištěm brutální rusifikace neruských území, což dokládá například situace v Pobaltí, kde absolventi tamních univerzit museli vypracovávat diplomatické práce v ruštině. V politbyru, což bylo vedení komunistické strany Sovětského svazu, vždy převažovali Rusové a ve vedení bolševických partají jednotlivých svazových republik byli sice formálně domácí, ale skutečně vládly „dvojky“ což byli opět Rusové. SSSR ve skutečnosti tvořilo Rusko a čtrnáct přidružených násilím ovládaných území. A Rusové, kteří donutili k intervenci ostatní, jsou hlavními viníky neblahé srpnové okupace.

Takže za obrovské miliardové škody, které nám tato akce způsobila, a které nikdy nebyly zaplaceny, zodpovídá Ruská federace jako nástupnický stát po SSSR. To ještě nepočítáme stovky mrtvých zavražděných okupačními jednotkami, jejichž životy se penězi nedají vyčíslit.

Slušnost od Rusů ale čekat nemůžeme a tak by nás ani nemělo překvapit, že ruský prezident Vladimír Putin se nikdy za násilné obsazení naší země jeho krajany nikdy neomluvil. Přitom on jako důstojník KGB je spoluzodpovědný za ruské komunistické zločiny. Ale vzhledem k tomu, že Rusko pod jeho vedením provokuje násilí na Ukrajině a zneužívá ruské menšiny k vyvolávání nepokojů v Pobaltí, nelze se mu divit.

Publikováno se souhlasem autora

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Valenta: I nemluvňata jsou prý rasisty.Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně!

16:25 Ivo Valenta: I nemluvňata jsou prý rasisty.Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně!

Osm tisíc zaměstnanců hollywoodského obra Walt Disney prochází školením, aby cítili vinu a hanbu za …

reklama