Život holt není černobílý, naopak někdy je až nepochopitelný. Budějcký kamarád Franta je antikomunista tělem i duší, Putina nesnáší a v nedávných volbách do Poslanecké sněmovny volil Andreje Babiše a hnutí ANO. Podle něj to byla volba menšího zla a prý nás nebudou tlačit na Východ. „Komunisté jsou snad ve všech stranách. ANO nemá špatný program a ať tedy ukáže, co umí. Ty tzv. klasické politické strany se už vyznamenaly. Výsledkem jejich vlád například je, že dálnice stavíme desítky let a Miroslav Kalousek v době, kdy byl ministrem financí, okradl důchodce,“ řekl. „To přeháníš, V té době nás zasáhla hospodářská krize a Kalousek šetřit musel, a proto tedy snížil valorizaci důchodů,“ namítám. „To jistě, ale starým lidem, z nichž mnozí žijí z malých důchodů, na peníze sahat neměl. Vláda, ve které byl i Babiš, naopak byla k penzistům velkorysá.“
Jedině Babiš je podle něj schopný postavit naší zemi na nohy a jeho minulost nevadí, komunistům sloužili i jiní, odmítl také obvinění, že bychom nyní směřovali na Východ. „Ať si všichni ti, co to říkají, přečtou volební program ANO. Jasně se v něm píše, že je pro naše členství v NATO a EU, akorát nehodlají slepě přebírat všechny rozkazy z Bruselu. Dále je v něm uvedeno, že ANO hodlá rozvíjet transatlantickou spolupráci včetně posílení bezpečnostních a obchodních vazeb s USA. Tak, kde je nějaká východní orientace. Já bych byl první, kdo by se chtěl bratříčkovat s Rusáky. Navíc mají velice slušný ekonomický program. A také, řeklo mnohokrát jasně, že s Okamurou a komunisty do vlády nepůjdou a to dodržují. Tak nerozumím té hysterii kolem nich,“ řekl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV