Jindřich Berounský: Drážní inspekce vyráběla zraněné, ale žádní nebyli

13.08.2020 19:54

Miláček médií Jan Kučera, jinak matematik v čele Drážní inspekce, ví dobře, co chtějí slyšet média, ví také velice dobře, komu se klanět, aby si mohl říkat generální inspektor.

Jindřich Berounský: Drážní inspekce vyráběla zraněné, ale žádní nebyli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Železnice, ilustrační foto

Ostudně však zapomíná na to, že tato instituce je tu především pro objektivní šetření vážných železničních nehod a mimořádností, nikoliv pro uspokojení potřeb a radost médií, vyrábění senzací a pro tuto instituci je nedůstojné upouštět jakékoliv předčasné soudy a domněnky.

Ve čtvrtek 13. 8. v 9:15 vykolejil za vjezdu do železniční stanice Tišnov rychlík R 975 Vysočina, jedoucí z Prahy přes Havlíčkův Brod do Brna. Přední a zadní podvozek předposledního vozu se vydaly jinam, čímž došlo k vidlicové jízdě. Drážní inspekce původně uvedla, že je „předpoklad zraněných a vyšší škody“. To se ale podle pozdějšího vyjádření Policie ČR nepotvrdilo a zraněn naštěstí nikdo nebyl. Generální inspektor si však neopomněl přisadit moudro, které mu nepřísluší: „Prošetřujeme všechny možnosti, ale zatím to vypadá na lidské pochybení. Nehody tohoto druhu se dějí velice výjimečně."

V této souvislosti je nutné připomenout, že podobný druh vyjadřování a předčasných soudů s termínem „zatím“ včetně využívání částice „asi“ je pro Drážní inspekci nepřípustný a její činnost devalvuje. Nehoda je zkrátka v šetření a žádné asi ani zatím tam nepatří. Pan Kučera by si měl vzít lekci z profesionálního vystupování zástupců hasičů a Policie ČR při nedávném neštěstí a požáru panelového domu v Bohumíně, kteří potvrdili šetření události a vyjádřili se pouze k okolnostem požáru, které znali. Žádné zatím ani asi nepoužili.

Jindřich Berounský
Svaz odborářů služeb a dopravy

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

koaliční potenciál

Otevřeně uznáváte, že ANO nemá téměř žádný koaliční potenciál. Čím to podle vás je? A jak to změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumír Dufek: Podporou pravicového kandidáta tak de facto uzavřel své trapné působení ve vedení české sociální demokracie

20:18 Bohumír Dufek: Podporou pravicového kandidáta tak de facto uzavřel své trapné působení ve vedení české sociální demokracie

Předseda ASO B. Dufek k podpoře Petra Pavla v prezidentské volbě od předsedy ČSSD M. Šmardy