Jiří Baťa: Kdy už konečně dostane Pavel Novotný přes „roušku“?

11.05.2020 13:24 | Zprávy
autor: PV

Předem se omlouvám, že v článku použiji některá nepatřičná (neslušná) slova, či souvětí, ale v případě řeporyjského starosty Pavla Novotného to prostě nejde jinak.

Jiří Baťa: Kdy už konečně dostane Pavel Novotný přes „roušku“?
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Vystupování a především jeho slovní vyjadřování je již dlouhou dobu jak za pomyslnou hranou etiky a slušnosti, tak běžného společenského vystupování mezi občany, kteří jej zvolili jako svého zástupce ve věcech veřejných, tedy občanských zájmů. Pan Pavel Novotný byl občany Řeporyj zvolen a jen nemohu pochopit, kdo a proč jej zvolil, resp. pokud se tak už stalo, že voliči městské části jej ještě z funkce starosty neodvolali. Důvodů by k tomu byla celá přehršel.

Neznám výsledky práce pana Novotného coby starosty, ale říká se, že prý má snad i dobré výsledky, nicméně práce a výsledky jsou jedna věc, chování, vystupování a celková prezentace člověka v politické funkci na veřejnosti je věc druhá. Mezi oběma funkčními dispozicemi by měla existovat když ne dokonalá, tak alespoň přiměřená koexistence, vyváženost a vůči veřejnosti také patřičný reprezentační postoj. Panu Novotnému díky bezmeznému sebevědomí však uniká skutečnost, že je představitelem občanské veřejnosti v jemu svěřeném voličském obvodu, a tudíž že by měl umět se také v těchto dimenzích pohybovat a vystupovat. Zatím to vypadá, jakoby úřad starosty byla jeho soukromá záležitost, ne-li živnost, ve které si jako vlastník může dělat, co chce. Nemůže a měl by mu to už někdo konečně s patřičným důrazem říct. V první řadě by to měli být občané. Nebo si máme myslet, že všichni voliči v Praze 5 jsou s eskapádami svého starosty zajedno, že mu všichni fandí a že, pardon, jsou všichni stejně omezení jako starosta Novotný? Možná se občané Řeporyj baví, když pan Novotný někoho hluboce uráží, ponižuje, dehonestuje, pomlouvá a zesměšňuje. Nevím, nerad bych se o občanech Řeporyj vyjadřoval nějak negativně, ovšem jejich nezájem, apatičnost a přehlížení extempore svého starosty mě k podobným úvahám chtě nechtě nutí.

Protože funkce starosty je, na rozdíl od předsedy Svazu holubářů, funkce politická, a protože reprezentuje politický subjekt, tedy politickou stranu, v tomto případě ODS, je či by mělo být také na vedení této partaje, aby vyjádřila jistou nespokojenost s vystupováním a jednáním svého člena, tedy starosty Řeporyj pana Pavla Novotného. Dosavadní poznatky však nasvědčují tomu, že vedení strany ODS přijímá pejorativní, hluboce nespolečenské, netaktní a krajně nevhodné jednání a vystupování za přínos, neboť tím prý Novotný zvyšuje popularitu i ODS. Že opak je pravdou, ponechejme stranou. Je to smutné, ale nutno konstatovat, že jak občanům, volícím ODS v Řeporyjích, tak ODS samotné starosta Novotný prokazuje medvědí službu. Jen zapomínají, že i medvědi se (stejně jako koni) občas střílejí, pokud jsou svému okolí nebezpeční.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Ústavní soud zasáhl rychlostí blesku

17:37 Alena Vitásková: Ústavní soud zasáhl rychlostí blesku

Komentář Aleny Vitáskové k rozhodnutí Ústavního soudu.