Jiří Košťák: Absurdní divadlo aneb Láska a pravda nezvítězily

13.11.2019 21:43

Mediální masáž a propaganda Velké listopadové revoluce, tedy prý 30 let svobody, se na nás hrne každý den jak průtrž mračen. Dokonce tak, že i pravověrní havlisté toho mají plné zuby.

Jiří Košťák: Absurdní divadlo aneb Láska a pravda nezvítězily
Foto: Archiv Jiřího Košťáka
Popisek: Jiří Košťák
reklama

A ukazuje se, že hlavním argumentem jsou lež a polopravdy. A tak v jednom televizním spotu ČT Hana Zagorová tvrdila, jak byla za minulého režimu pronásledována a nesměla zpívat. Údivem jsem málem spadl z křesla. Vždyť této zpěvačky byla za socialismu plná televize i rozhlas! Pak sice dodala, že zákaz vystupovat měla poté, co podepsala Několik vět. Ale i tak to je polopravda a možná i lež. Hana Zagorová rozhodně netrpěla a už za minulého režimu patřila k nejbohatším lidem v zemi, což ve svém vystoupení z Červeného Hrádku zmínil i Miloš Jakeš.

A samotný listopad 89? Přibývá dokumentů a faktů, že vše bylo jinak, než nám 30 let je vtloukáno do hlavy. Dnes už je jisté i prokázané, že šlo akci StB a části pravicového křídla ÚV KSČ, kde velkou „zásluhu“ měl třeba Rudolf Hegenbart.

Proto i „mrtvý student" Národní třídy, poručík StB Ludvík Zifčák. Ten to nedávno znovu v rozhovoru s Pavolem Janíkem potvrdil a řekl, že převrat se připravoval už dlouho dopředu. Podle něj hlavní režii měl východ, KGB, tedy Moskva. Jenom se to nějak vymklo z rukou. V listopadovém čísle časopisu MY zákulisí převratu odhaluje i významný právník a diplomat Jaroslav Kuba. Píše, že už v dubnu 1989 mu v USA zcela jasně bylo oficiálně řečeno, že na podzim se v Českolovensku „otřese dům“. Takže americké prsty v listopadu 89 asi také budou. Kuba připomíná, že i bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček přiznal, že mají dokument, kde Gorbařov jasně říká, že Sovětský svaz je připraven mocensky zasáhnout proti vedení KSČ, kdyby chtělo bránit sametové revoluci.

Co tedy přineslo 30 let od listopadu 89? Byla zničena, rozkradena i za hubičku prodána zahraničním firmám většina úspěšných průmyslových podniků. Skončila soběstačnost našeho zemědělství a výroby potravin. Naopak je tu nový fenomén nezaměstnanosti, bezdomovců, exekucí, chudoby i předraženého bydlení. Jeden královéhradecký lékař už léta říká, že minulý režim měl řadu chyb, ale ve srovnání s dneškem byl rájem na zemi... Tolik oslavovaná láska a pravda nezvítězily. Naopak, dostaly výprask a ustrašeně se krčí v koutě. Vítězem jsou nenávist, netolerance, polopravdy i jasná lež.

A svoboda a demokracie? De facto neexistují a jen se na ně hraje. Hezky to minulý týden napsal královéhradecký rocker, zakladatel Občanského fóra i ODS Petr Štěpánek. Parafrázováno napsal, že zejména svoboda slova neexistuje. Když si dovolíte mít jiný názor, jste označen za komouše, xenofoba nebo agenta Kremlu. Vaše odlišné názory se v lepším případě na Facebooku blokují, v horším vám jdou novodobí cenzoři tvrdě po krku.

“Rudé bolševiky vystřídali modří bolševici, poslouchající Brusel, a ted nemyslím žádnou politickou stranu," tvrdí Štěpánek, a podle něj se zdá, že ti rudí bolševici se ve srovnání s dnešními chovali jak pobožné jeptišky...

V neděli 17. listopadu si připomenu Mezinárodní den studenstva a události z roku 1939. Třicet let nástupu kapitalismu u nás, tedy převrat v roce 1989, ale slavit nebudu. Není co slavit. A absurdní divadlo až fraška v režii tajných služeb si takovou poctu nikdy nezaslouží!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Rambousek: Značná část potravin prudce zdražuje a dál bude

21:17 Oldřich Rambousek: Značná část potravin prudce zdražuje a dál bude

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu svátečn…