Jiří Paroubek: Déja vu - útoky na Andreje Babiše

07.08.2022 14:40 | Komentář

České vládní koalici se, slušně řečeno, nedaří. A. Babiš jezdí v klidu se svým karavanem po vlastech českých, mluví o úspěších své vlády a o neúspěšné politice vlády P. Fialy. A tak stratégové pravice nepřišli na nic jiného, nežli mu do těchto spanilých jízd po českém venkově hodit vidle.

Jiří Paroubek: Déja vu - útoky na Andreje Babiše
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Protože jsem něco podobného zažil na své vlastní kůži včetně pištění píšťalek, řevu politických odpůrců, provokativních plakátů a vrhů vajíčky před volbami do Evropského parlamentu v roce 2009, vím, jak je to nepříjemné. A jak je politik, který chce dělat svojí práci a být mezi lidmi, mluvit s nimi, prakticky bezmocný.

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 28948 lidí

Je to dehonestující a významná část českých médií včetně veřejnoprávních přímo chrochtá blahem, že na Babiše konečně došlo. Jim vůbec nejde stejně tak jako vládní koalici o konstruktivní přístup k politice. Jde jim jenom o destrukci. Myslím, že A. Babiš by proto měl přesunout svá setkání s občany do uzavřených místností, v kterých může bez problémů zasahovat vůči výtržníkům jeho pořadatelská služba. A jeho příznivci nebudou ohrožováni agresivními odpůrci.

Těm, kdo tyto akce organizují, totiž jde jenom o virvály, konflikty a vyvolání následné nepřiměřené reakce předsedy hnutí ANO. A to, že se A. Babiš při těchto atacích neudrží (a kdo by se udržel, být na jeho místě, ten by musel mít svatozář), je jisté. Političtí odpůrci budou pak dokazovat jeho slabou nervovou soustavu.

Prostě v případě A. Babiše je potřeba změnit pouze politický postup. V uzavřených místnostech, kterých je v každé vesnici a městě v Čechách dost a dost, se snáze udrží pořádek a jeho političtí nepřátelé nemůžou říct ani slovo, pokud budou selektováni od řádných návštěvníků jeho meetingů.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alan Dershowitz: Zelenského lži nemohou skrýt krvavou roli Ukrajiny v holocaustu

20:17 Alan Dershowitz: Zelenského lži nemohou skrýt krvavou roli Ukrajiny v holocaustu

Emeritní profesor práva na Harwardu Alan Dershowitz navrhl ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelens…