Jiří Paroubek: Mají útoky na Marii Benešovou racionální jádro?

03.05.2019 15:23

Musím říci, že v minulosti jsem měl k M. Benešové řadu výhrad. Byla součástí stínové vlády ČSSD, kterou jsem představil před sněmovními volbami v roce 2006. Potom, jako stínová ministryně pokračovala nějakou dobu ve stínovém vládním kabinetu ČSSD, který se každý týden scházel v Lidovém domě.

Jiří Paroubek: Mají útoky na Marii Benešovou racionální jádro?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Nebyla ovšem členkou Poslanecké sněmovny, takže byla poněkud odtržena od praktického výkonu politiky. A stínová vláda každé strany, která je v opozici, má do značné míry marketingový charakter. Její členové by měli udržovat stálou mediální aktivitu, což by straně mělo pomáhat u voličů. M. Benešová ale zrovna není milovnicí marketingu.

Samozřejmě, že jsem se na ni jako předseda ČSSD a její stínové vlády trochu zlobil, protože její výstupy na veřejnosti nebyly (a ani nemohly být) v rozsahu jejích kolegů, stínových ministrů. Ale už tehdy jsem věděl, že její hodnota je někde jinde. Zná bezvadně chod české justice, včetně státního zastupitelství.

Je osobně neúplatná a to je další její hodnota. Představa naivků, které někdo zmanipuloval k účasti na demonstraci toto pondělí, že M. Benešové budou pánové Zeman a Babiš říkat co má dělat tak, aby vlastně byla jejich marionetou, je prostě úplně mimo realitu. S M. Benešovou není možné manipulovat. To říkám s plnou odpovědností a znalostí věci tak, jako říkám, že i její předchůdce na ministerstvu spravedlnosti Kněžínek, byl jedním z mála porevolučních ministrů spravedlnosti, který odvedl na ministerstvu slušnou práci.

Co mě ovšem pobavilo nejvíc, bylo to, že pondělní demonstrace na Václavském náměstci proti hrozbě zglajchšaltování české justice se zúčastnil také bývalý premiér a předseda ČSSD Sobotka. Pokud si dobře pamatuji, je to po roce poprvé, co vylezl ze svého úkrytu a ukázal se na veřejnosti. Jeho poselství je vcelku jasné. Je protibabišovské a protizemanovské. Není schopen ničeho konstruktivního.

Ostatně dovést nejsilnější politickou stranu v zemi, kterou převzal v červnu 2010, po seriálu volebních porážek až k 7% ve volbách do sněmovny na podzim roku 2017, by jej samotného mělo limitovat v jeho veřejných vystoupeních. Ostatně on sám ,spolu se svým spolupachatelem Chovancem, využívali s velkou radostí služeb lidí z vlivové agentury Bison & Rose. Ta jim zajišťovala prostor v médiích a dále řešila řadu nepříliš hezkých záležitostí. Nedávno o tom hovořil na stránkách časopisu Týden ve velmi otevřeném rozhovoru, předseda Unie českého sportu JUDr. M. Jansta.

Tato vlivová agentura údajně pracovala, či dokonce ještě marketingově pracuje také pro ředitele České televize Dvořáka (a odtud ten vliv agentury na ČT) a také dlouhá léta pracuje pro zkrachovalého uhlobarona, multimiliardáře Bakalu. Sobotka by měl projevit ve svých veřejných výstupech (i když na demonstraci neřekl naštěstí ani slovo) soudnost. Zničil sociální demokracii a to tak důkladně, že dnes strana bojuje existenční zápas o to, překonat 5% hranici pro vstup svých poslanců do EP.

Jiří Paroubek

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…