Jiří Paroubek: „Přátelé lidu“ ze Senátu a z Chcíplého psa

29.07.2021 20:37 | Komentář

Ministryně Maláčová z údajů, jež vyplývají z poznatků Inspektorátu práce, zjistila, že ve většině firem, které byly prověřovány v rámci kontrolní akce Férová práce, byly zjištěny závady.

Jiří Paroubek: „Přátelé lidu“ ze Senátu a z Chcíplého psa
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Ovšem jaký hysterický povyk se kolem této kontrolní akce, kterou provádí inspektoři práce a cizinecká policie strhl, to nemá obdoby. Jako by měly všechny kontrolní orgány, které se snad odváží prověřovat pracovní podmínky zaměstnanců, zůstat zalezlé a nečinné.

Málokdo si přitom myslí, že naši zaměstnavatelé, tedy zejména velké podniky a větší firmy, vytvářejí svým zaměstnancům bezproblémové pracovní prostředí a ideální pracovní podmínky.

Přitom úřady jako jsou Inspektorát práce a Cizinecká policie si platíme mj. také proto, aby byla zajištěna právě ochrana českých zaměstnanců. Ochrana před bossingem, ochrana před nedůstojnými pracovními podmínkami, dále pak dodržování pravidel bezpečnosti práce, nezaměstnávání ilegálních pracovníků z ciziny na úkor našich lidí a desítky dalších okolností a podmínek.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17962 lidí

Kontroverzní iniciativa Chcíplého psa, který stále ještě definitivně nechcípl, i když indikované počty nemocných s covidem-19 jsou v současné době miniaturní, tento chce prý provádět obdobnou kontrolu na ministerstvu práce a sociálních věcí, které vede Jana Maláčová. Tuto akci řídí někdejší poslanec ODS, dnes představitel jakési vlastní politické strany, jejíž název si není potřeba pamatovat, Janeček. Tento muž má bohatou, ba přímo bohatýrskou politickou minulost. Předtím nežli se stal významnou figurou ODS na jednom z pražských obvodů, byl tamtéž členem ČSSD. S oběma stranami se, zřejmě po zralém uvážení, časem rozešel a v posledním roce jsme mohli pozorovat jeho protivládní řádění, když vystupoval se svou podařenou iniciativou proti omezujícím vládním opatřením, majícím zabránit šíření nemoci covid-19.

Jeho iniciativa naštěstí nezískala širší podporu veřejnosti, neboť pokud by tomu tak bylo, ve vysokých číslech nemocných a hospitalizovaných s koronavirem bychom se pravděpodobně motali stále dokola i dnes.

Nyní se tedy Janeček snaží poněkud neuměle hodit vidle do akce, která je vedena ministerstvem práce na obranu práv pracujících.

Na úroveň tohoto politického dobrodruha se ovšem dostal také Senát, jehož reakční většina, která kašle na práva zaměstnanců, se cítí akcí Férová práce znepokojena. Je to příznačné. Pravicová většina Senátu prostě na lid obecný a zejména na zaměstnance z vysoka kašle.

Ministryni Maláčové bych chtěl vzkázat: jen houšť a větší kapky. Pokračujte v akci Férová práce. Zaměstnanci to jistě ocení, když se někdo konečně zajímá o jejich pracovní podmínky.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Jsme před volbami. A kdo jediný to do nás hustí?

11:15 Lubomír Man: Jsme před volbami. A kdo jediný to do nás hustí?

Jako národ tvoříme zhruba dva stejně početné tábory. To je zhruba tábor těch, kteří volili Zemana, …