Jiří Paroubek: Pravé důvody Vystrčilovy cesty na Tchaj-wan

08.09.2020 21:39 | Zprávy
autor: PV

Včera již byla v Brně vyplakátována debata s předsedou Senátu Vystrčilem (a také s předsedou ODS Fialou), na 24. září v Brně. Název debaty je "Cesta na Tchaj-wan (červeným velkým písmem) a česká zahraniční politika" (menším modrým písmem). Tedy zhruba týden před krajskými a senátními volbami si Brňané vyslechnou, co si mají myslet o Vystrčilově cestě na Tchaj-wan.

Jiří Paroubek: Pravé důvody Vystrčilovy cesty na Tchaj-wan
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Myšlenka této akce musela vzniknout možná ještě před cestou předsedy Senátu na čínský ostrov, neboť nějaký čas trvá příprava plakátů, zajištění místa uskutečnění a také tisk a výlep plakátů. Zkrátka to nebylo nic bezprostředního, spontánního. Jednalo se tedy o předem připravenou akci. Cesta Vystrčila na Tchaj-wan má tedy především vnitropolitický rozměr. Když se dívám na volební potenciál ODS podle rozsáhlého průzkumu agentur Kantar CZ před krajskými volbami, není to žádná sláva. Vypadá to, pokud nedojde k nějaké velké vzpruze, na reálný volební výsledek ODS mezi 10 až 12%. Nejlepší potenciál má ODS v kraji, kde kandiduje na společné kandidátce s hnutím STAN. Pravicové hlasy se podle tohoto průzkumu poněkud rozplizávají, místo toho, aby docházelo k jejich koncentraci.

Vystrčilova cesta na Tchaj-wan má polarizovat českou veřejnost. Má oslovit tu její komunistožroutskou, sinožroutskou a rusožroutskou pravicovou část a přetáhnout tyto voliče alespoň zčásti od jiných pravostředových formací k ODS. Nevím, do jaké míry to bude funkční záměr, ale tento záměr stál jistě v pozadí Vystrčilovy cesty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud = strašák ve službách opozice?

11:15 Pavel Foltán: Ústavní soud = strašák ve službách opozice?

Ústavní soud ČR během zhruba čtvrtstoletí zpětně nezvládl vyhodnocení vývoje své perspektivy s účelo…